10 روش اثبات شده برای بهینه سازی صفحهء فیس بوک شما

خانه / آموزشی / 10 روش اثبات شده برای بهینه سازی صفحهء فیس بوک شما

10 روش اثبات شده برای بهینه سازی صفحهء فیس بوک شما

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در آموزشی

بهینه سازی صفحهء فیس بوک

بهینه سازی صفحهء فیس بوک ، امروزه بازاریابی رسانه های اجتماعی در جهان کسب و کار آنلاین، کاملاً ضروری است.

این رسانه ها چه در طراحی سایت های حرفه ای و چه شخصی، طوفانی در اینترنت ایجاد نموده اند. بازاریابی رسانه های اجتماعی به معنی بازاریابی کسب و کار آنلاین با استفاده از شبکه های اجتماعی، وبلاگ، بوردهای پیغام، گروه های مباحثه ای، اجتماعات اینترنتی و دیگر رسانه هایی از این قبیل می باشد.

برخی از محبوب ترین طراحی سایت در کرج های شبکه اجتماعی فیس بوک، تویتر، یوتیوب و linkedin می باشد. بازاریابی شبکه های اجتماعی فقط شامل ثبت نام و ایجاد صفحات در این وب سایت ها نیست و بیش از این حرف ها می باشد. باید همیشه صفحهء خود باید در حداکثر تاثیر گذاری تنظیم کرده و همیشه به روزرسانی انجام دهید. در متن زیر 10 مورد از اقداماتی که باعث بهینه سازی صفحهء فیس بوک شما می شود و حداکثر سود برای کسب و کار اینترنتی شما ایجاد می نماید، ارائه شده است:

1- ایجاد یک پروفایل تاثیرگذار

هرگز از یک پروفایل نیمه تمام استفاده نکنید. مشخصات خود در پروفایل را حتماً کامل نمایید. این کسب و کار مربوط به شماست، پس حرفه ای عمل کنید و به افراد نشان دهید که به مشتریان خود اهمیت می دهید. اطمینان حاصل فرمایید که عکس شما کاملاً حرفه ای است. همچنین باید از لوگوی خود نیز استفاده بفرمایید. به افراد اجازه دهید بدانند که کسب و کار شما چه کاری می تواند برای آنها انجام دهد. یک بیانیهء تاثیرگذار در صفحهء خود بنویسید. اجازه دهید بازدیدکنندگان بدانند که چرا باید با شما مراودات تجاری داشته باشند، اما مراقب باشید که دلایل امنیتی را فاش نکنید.

2- درگیر کردن بازدیدکننده در مباحث

این یک روش عالی برای گرفتن “like” و بازگشت افراد به صفحهء شما می شود. شروع به ایجاد بحث های مفید و آموزنده و مرتبط در مورد محصولات و خدمات خود نمایید. به طور مثال اگر کار شما فروش کالاهای دکوراسیون منزل است، شروع به بحث در مورد ایده های طراحی داخلی منزل و دکوراسیون و تزئینات و همچنین هزینه های دکوراسیون و نوسازی خانه نمایید. افراد را تشویق به پیوستن به این قبیل بحث ها نمایید تا کسب و کار شما بیشتر در معرض دید آنها قرار گیرد.

3- سفارشی کردن صفحات

اجازه ندهید صفحهء شما شبیه هزاران صفحهء دیگر باشد. تنظیمات صفحهء خود را متناسب با کسب و کارتان و نیاز بازدیدکننده تغییر دهید. از تصاویری که دارای نام تجاری شما که به یاد ماندنی و لذت بخش نیز هستند استفاده نمایید.

4- رویدادها و مباحث

صفحهء خود را توسط رویدادهای خاص و مباحث مختلف فعال و به روز نگه دارید. هر بار که یک رویداد تازه ایجاد می شود در پروفایل افراد به نمایش بگذارید تا این روند ادامه یابد و یک موج اثر بخش در کسب و کار شما ایجاد نماید.

5- پیشنهادات ویژه و فروش

مردم اغلب به دنبال معاملات خوب و به صرفه و پیشنهادات ویژه هستند، پس آنها را ناامید نکنید. به بازدیدکنندگانی که تمایل به انجام معامله دارند تا حد امکان محصولات و خدمات خود را با بهترین قیمت ارائه نمایید.

6- ادغام چند رسانه ای

از فایل های صوتی و تصویری در صفحهء خود استفاده نمایید. این فایل های صوتی و تصویری می تواند بسیار بسیار موثر در جلب توجه افراد و حفظ آنها باشد. بر طبق آمار webnox ، فایل های ویدئویی 58٪ تاثیرگذارتر از متون ساده می باشند!

7- استفاده از Tabهای به یاد ماندنی

فیس بوک به شما این اجازه را می دهد تا Tabهای خسته کننده و معمولی را به تناسب نیاز تغییر دهید. آن را منحصر به فرد و مطابق با کسب و کار خود نمایید. در مورد نحوهء انجام آن می توانید به صورت آنلاین راهنمایی داشته باشید.

8- استفاده از نوارهای جانبی

از مکان هایی که فضای جانبی محسوب می شوند، استفاده نمایید. این مکان ها برای نظرخواهی و فرم ثبت نام در خبر نامه مناسب می باشد. همچنین برای لینک های وابسته نیز مناسب میباشد. می توانید یک نظرسنجی برای بهبود ظاهر صفحهء تجاری خود از بازدیدکنندگان به عمل آورید. لینک صفحهء فیس بوک خود و همچنین پیشنهادات احتمالی خود را در صفحهء اصلی طراحی سایت کرج تان اضافه نمایید.

9- اضافه کردن نظرات و تمایلات به صفحه

افراد تمایل دارند که علایق و نظرات افراد را بدانند. پس به صفحهء خود علایق و تمایلات خود را نیز اضافه نمایید. تمایلات و نظرات می تواند باعث جلب توجه و جذب و تشویق بازدیدکننده به صفحهء شما شود.

10- ارسال مطالب به صورت منظم

می دانم که به اندازهء کافی استرس زا است! اما اصلاً اجازه ندهید که صفحهء فیس بوک شما هفته ها بدون تغییر و مطالب جدید بماند. هر روز باید به روزرسانی، اضافه کردن مطالب و چک کردن تمامی موارد انجام شود. در این صورت راه های بهبود صفحهء خود را بهتر درک خواهید کرد.

من به تازگی شروع به استفاده از بازاریابی شبکه های اجتماعی کردم و احتیاج به یافتن راه ها و روش های متناسب با حرفهء خودم را دارم. البته هنوز به اندازهء کافی با صفحهء فیس بوک خودم درگیر نشدم اما به زودی آنرا تغییر خواهم داد. اما می دانم که نگه داری از صفحات شبکه های اجتماعی در اینترنت که به صورت نجومی در حال رشد و افزایش است، نباید با سردی و بی میلی باشد.

امیدوارم که از این ابزار بازاریابی اینترنتی طراحی سایت در کرج به خوبی بهره ببرید تا بتوانید از آن به بهترین نحو برای بهبود کسب و کار اینترنتی و افزایش فروش خود استفاده نمایید.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 2 میانگین: 5]