باید و نباید برای پیشگیری از ایجاد اشتباه در بهینه سازی

خانه / آموزشی / باید و نباید برای پیشگیری از ایجاد اشتباه در بهینه سازی

باید و نباید برای پیشگیری از ایجاد اشتباه در بهینه سازی

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در آموزشی

اشتباه در بهینه سازی

اشتباه در بهینه سازی ،در صورت عدم آگاهی و داشتن اطلاعات نادرست از عملکرد سئو، انتظار پایان کار طراحی سایت و عدم حضور آن در موتورهای جستجو را داشته باشید.
با این توصیه های ساده، از اشتباهات معمول جلوگیری نمایید:

12-عدم استفاده از تکنولوژی‌های مناسب

عدم به‌روزرسانی به تکنولوژی‌های جدید و بهینه می‌تواند باعث ماندگاری در عقب ماندن از رقبا شود.

11-انتشار ندادن مرتب محتوا در سایت

انتشار ندادن محتوا، نوشته و یامحصول به صورت غیر منظم به این معنی است که فعالتی شما دارای نظم نیست و این موضوع سبب افت رنک موور جست وجو و هم سبب از دست رفتن اعتماد مستریان می شود.

راه حل این موضوع این است که محصولات و نوشته  تولید محتوا با ارزش و با کیفیت بالا به صورت منظم و در یک زمان بندی درست در طراحی سایت در کرج قرار گیرد.

10- عدم استفاده از فلش در طراحی سایت های بهینه

طراحی سایت در کرج های حاوی فلش بسیار چشم نواز بوده اما موتورهای جستجو قادر به خواندن و یا تشخیص این نوع محتوا نمی باشند. اگر وب سایت شما فلش محور بوده و عدم استفاده از آن برای شما غیر ممکن است. و همچنین قرار گرفتن در صفحهء اول موتورهای جستجو از اولویتهای شما می باشد.

حتماً باید نسخهء متنی html ارائه نمایید. دلیل اینکه موتورهای جستجو سایت های حاوی فلش را دوست ندارند این است. که اسپایدرها قادر به خواندن متون فلش نمی باشند. و متعاقباً قادر به قرار دادن اینگونه وب سایت ها در لیست رتبه بندی نیستند.

9- عدم استفاده بیش از حد از جاوا اسکریپت

رباتهای جستجو قادر به خواندن و درک کدهای جاوا اسکریپت نمی باشند. اگر وب سایت شما شامل چند خط متن با کد جاوا باشد. امکان اینکه موتورهای جستجو کلیه متون وب را مسدود نمایند بسیار زیاد خواهد بود. درست است!

منوی جاوا اسکریپت به این صورت می باشد. سعی کنید استفاده از جاوا را به حداقل برسانید. روش دیگر؛ در صورتی که استفاده از جاوا برای شما الزامی بود، ایجاد یک فایل خارجی برای جاوا راهکار مناسبی می باشد.

8- استفاده از فایلهای robots txt

هدف اولیه برای استفاده از فایلهای robots txt به دست آوردن کنترل کامل بر روی داده هایی که توسط موتورهای جستجو لیست می شوند. می باشد. اجرای فایل robots txt هنگامی است که می خواهید از قرار گرفتن وب سایت های ناخواسته در لیست رتبه بندی جلوگیری نمایید.

فایل robots txt همیشه در پوشه اصلی وب سایت که به آسانی در دسترس موتور جستجو می باشد قرار دارد.

7- استفاده هدفمند از کلمات کلیدی

قرار دادن کلمات کلیدی نادرست، اشتباه رایج بسیاری از سایت ها وحتی بسیاری از متخصصین بهینه سازی وب می باشد. بازاریابان کلمات کلیدی انتخاب کرده که فکر می کنند این کلمات توضیحی از وب سایت شما می باشد. اما موتورهای جستجو طبق همان کلمات عمل نمی کنند.

انتخاب کلمات کلیدی مناسب می تواند باعث افزایش و یا کاهش ترافیک در موتورهای جستجوی بهینه سازی باشد. بهترین کمک برای دریافت پیشنهاد کلمات کلیدی مناسب می باشد. به طور مثال ابزار جستجو براساس کلمات کلیدی گوگل میتواند کمک به سزایی برای پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب برای وب سایت شما باشد.

6- استفاده از کلمات کلیدی طولانی

با وجود یک میلیون وب سایت و رقابت کلمات کلیدی کوتاه، حدود 6ماه زمان لازم است تا برای رقابت بین 20 رتبهء اول کلمات کلیدی قرار بگیرد. در این مورد می توانید از کلمات کلیدی طولانی تراستفاده نمایید.

این کلمات بسیار مشخص تر بوده و می توانید از نام محصولی خاص، نام تجاری و یا نام شهر استفاده نمایید. رتبه بندی کلمات کلیدی طولانی تر نسبتاً آسان تر و سرعت تبدیل آن بالاتر از کلمات کلیدی کوچکتر می باشد. از این کلمات در تگ عنوان استفاده نمایید.

5- استفاده وحفظ ساختار یکنواخت آدرس URL

اگر وب سایت شما دینامیک باشد، نیاز به اصلاح و تغییر ساختار آدرس صفحهء وب خود را دارید. حفظ این یکنواختی به موتورهای جستجو کمک می کند. تا متوجه شوند کدام صفحه رتبه بندی می شود. حفظ ساختار لینک در وب سایت های دینامیک بسیار آسان تر می باشد.

وب نوشته های سیستم عامل مانند wordpress گزینه هایی برای permalink ارائه میدهد. برای داشتن و سفارش یک وب سایت دینامیک میتوانید آدرس خود را در htaccess فایل دوباره نویسی انجام نمایید.

4- عدم پیوند با لینکهایی با کیفیت پایین

ساخت لینک جنبه بسیار مهمی در بهینه سازی موتورهای جستجو دارد. موتورهای جستجو تعداد زیادی لینکهای ورودی به وب سایت شما که از محبوبیت نیز برخوردار هستند. ارائه داده تا جهت وارد شدن به لیست، رتبه بندی شوند. بسیاری از مبتدیان قادر به تحقق بخشیدن و لینک شدن به وب سایتهای معتبر و با کیفیت بالا که بسیار مهم می باشد نیستند.

و به اشتباه برای قرار گرفتن در رتبه بالای لیست، به وب سایت های با کیفیت پایین و نامعتبر لینک می شوند. این تاکتیک باعث پایین آمدن اعتبار سایت شما و دربعضی موارد منجر به مسدود شدن آن در موتورهای جستجو می شود.

3- ایجاد رقابت هوشمند

قبل از شروع برنامه بهینه سازی سایت، از سایت های رقابتی که در بالای لیست رتبه بندی موتورهای جستجو هستند بازدید کنید. و در مورد این سوالات تحقیق نمایید:

الف) چند وب سایت با یک کلمه کلیدی مشابه با هم رقابت می کنند؟
ب) وب سایتهای بدست آمده در رتبه بندی بالای لیست در صفحه اول چند ساله هستند؟
ج) چه تعداد بک لینک پشت وب سایت های صفحهء اول رتبه بندی وجود دارد؟
د) کدام رسانه اجتماعی توسط سایت های رقیب استفاده می شود؟

2- امکان استفاده از آنالیز گوگل

سال 2009 زمانی که استفاده از تجزیه و تحلیل ترافیک وب به خود شتاب گرفت. گوگل با معیارهای پیشرفتهء علم تجزیه و تحلیل و گزارشهای ویژه و هوشمند اطلاعات، انقلابی در ارائه ابزارهای رایگان بوجود آورد.

شرکتها، مزایای استفاده از ابزارهای تجزیه و تحلیل و استخراج اطلاعات را دریافته اند. شرکت گوگل در سال 2010 طرح افزایش ترافیک وب، conversion rate و همچنین تجزیه و تحلیل داده ها را اجرا می کند.

1- ایجاد مطالب جدید

موتورهای جستجو در مجازات وب سایت ها برای انتشار مطالب تکراری معروف هستند! با ظهور ابزارهای بررسی محتوا و دردسترس بودن آنها مانند copyscape، اقتباس ادبی برای بازاریابان سخت تر شده و آنها را محتاط تر کرده است. سایت یاهو از میان دیگر موتورهای جستجو، مجازاتهای سختگیرانه تری در نظر میگیرد. افزودن مطالب جدید در طراحی سایت کرج ، کمک بزرگی برای جذب مخاطب و افزایش اعتبار در موتورهای جستجو می باشد. این 10 راهکار کمک شایانی برای جلوگیری از اشتباهات جبران ناپذیر در بهینه سازی وب سایته کرده و باعث ایجاد اطمینان از افزایش رتبه شما در لیست می باشد.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 1 میانگین: 5]