گوگل زمان بارگذاری صفحهء وب شما را تست می کند

خانه / آموزشی / گوگل زمان بارگذاری صفحهء وب شما را تست می کند

گوگل زمان بارگذاری صفحهء وب شما را تست می کند

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در آموزشی, بهینه سازی سایت

زمان بارگذاری صفحهء وب

زمان بارگذاری صفحهء وب ، پس از این که گوگل از سرعت طراحی سایت ها به عنوان یکی از پارامترهای الگوریتم در رتبه بندی استفاده کرد. هر یک از مدیران وب سایت ها دلیل خوبی برای توجه به بارگذاری هر یک از صفحات وب سایت خود پیدا کردند. گوگل برای تاکید و گسترش موضوع اخطار سرعت وب سایت ها و اثبات آن، معمولاً به صورت مخفیانه عمل کرده. و در حال انجام تغییراتی در الگوریتم آن می باشد.

از زمان اعلام این خبر و در طی انجام آزمایشات انجام شده توسط گوگل، ‌تأثیر سرعت وب سایت ها بر روی کاربران اینترنت را درک کردیم. اما نتایج آزمایش برای کسانی که اخیراً شروع به استفاده از اینترنت کرده اند، شگفت انگیز نبود. کاربران ترجیح می دهند از وب سایت هایی که سریعتر بارگذاری می شوند استفاده کرده. و تمایل بیشتری به صرف زمان خود در این گونه وب سایت ها دارند.

با این حال،‌این غول موتور جستجو توجه ویژه ای به استفاده وب سایت ها از عامل سرعت دارند. و البته این عامل پارامتر اصلی برای تعیین نتیجه نمی باشد. هنوز کیفیت و مرتبط بودن اطلاعات در وب سایت ها عامل تعیین کننده می باشد. اما اگر سرعت وب سایت شما پایین است. از طرف گوگل اخطار دریافت خواهید کرد.

این بدین معنی است که برای شما به عنوان مدیر وب سایت ارزیابی سرعت وب مهم بوده و برای تعیین اینکه وب سایت شما چقدر در حال نزول در صفحهء نتایج موتور های جستجو می باشد. دلیل آن این است که سرعت لود شدن وب شما پایین تر از دیگر رقبای شما می باشد.

گوگل چگونه سرعت صفحات وب شما را تخمین می زند؟

این موضوع بسیار حیاتی است که بفهمید الگوریتم گوگل چگونه سرعت بارگذاری صفحات شما و همچنین رتبهء وب شما را تعیین میکند. موتور جستجو از دو عامل اصلی برای ارزیابی سرعت استفاده می نماید.

اولاً اگر وب سایت شما پاسخ سریعتری به ربات گوگل ارسال نماید. رتبهء بالاتری در سرعت خواهد داشت. برنامهء ربات های گوگل به دنبال وب سایت های شاخص و استفاده از آنها هستند.

دوماً در صورت ثبت زمان بارگذاری سریعتر نسبت به رقبای خود در نوار ابزار گوگل، طراحی سایت در کرج شما در رتبه بندی سرعت در رتبه مناسبی قرار خواهد گرفت. بهترین کمک برای تجزیه و تحلیل سرعت وب شما، گوگل می باشد. این موتور جستجو یک صفحهء گزارش سرعت به ابزار مدیریت سایت در بخش آزمایشگاه مدیران گوگل، اضافه کرده است. ابزارها و گزارشات برای مقایسهء زمان بارگذاری صفحهء وب سایت شما با دیگر رقبا، مورد استفاده قرار می گیرد. و هنگامی که با اطلاعات از رتبهء‌سرعت صفحهء وب خود مسلح می شوید. می توانید شروع به انجام تغییرات لازم در کد ها و ساختار وب برای بالا بردن سرعت اقدام نمایید.

اولویت اول شما این است که مطمئن شوید در طراحی سایت در کرج شما صفحهء کندی وجود ندارد. صفحه هایی که بیشتر از 2 ثانیه برای بارگذاری وقت می گیرند. در صفحهء ابزار مدیریت گوگل به عنوان صفحات کند مشخص می شوند. برای پیشگیری از دریافت اخطار از گوگل نیاز به بهبود و ارتقاء صفحات وب می باشد.

بهبود و ارتقاء صفحات وب

هنگامی که شما در وب سایت خود هیچ صفحهء کندی نداشته باشیدة سعی کنید تمامی صفحات وب شما در کمتر از 2ثانیه بارگذاری شود. متن زیر را مطالعه کرده تا دلیل اهمیت این موضوع را درک نمایید.

داشتن یک وب سایت که به سرعت بارگذاری می شود مزایای بیشتری نسبت به داشتن رتبهء عالی در موتور جستجو و اجتناب از اخطارهای گوگل خواهد داشت. وب سایت های بهینه شده برای داشتن سرعت بالاتر نیاز به درخواست افزایش پهنای باند از هاست خود داشته در نتیجه باعث کاهش هزینه های کلی میزبان خود خواهید شد. وب سایت های سریعتر قادر به ایجاد تجربه بهتری برای کاربران از مرورگر ها می باشند. زیرا کاربران قادر به دریافت سریعتر اطلاعات و حرکت آسان تر در وب سایت شما می شوند. بعلاوه وب سایت هایی که برای سرعت بالاتر بهینه شده اند. در تلفن های همراه و کامپیوتر های جیبی و دیگر دستگاه هایی که سطح پردازش آنها در حد استاندارد لپ تاپ و یا کامپیوتر های رومیزی نمی باشد، با سرعت بهتری کار می کنند.

با وجود این که شما می توانید یک نوع نسخه ای از وب سایت خود برای تلفن های همراه داشته باشید. بعضی از کاربران تمایل به مشاهدهء نسخهء کامل html وب شما در تلفن همراه و یا کامپیوترجیبی خود دارند. در این صورت شانس موفقیت با وب سایت هایی است. که با سرعت بالاتری در این نوع دستگاه ها بارگذاری می شوند، می باشد.

لیست زیر 3 نمونه از بهترین ابزارها را به شما معرفی می کند:

Page speed

این ابزار یک برنامه با کد های open source می باشد. که می توانید در مرورگر فایرفاکس آن را اضافه کنید. این ابزار سرعت وب شما را ارزیابی کرده و به شما در مورد چگونگی بهبود آن پیشنهاد میدهد. Page speed از پیکربندی و ساختار صفحه و کد های front end وب شما و سرور شما آزمایش به عمل می آورد.

بعد از اجرای این آزمایش، به شما در مورد سرعت وب شما گزارش و پیشنهادی در مورد چگونگی بهبود سرعت شما ارائه می کند.

Y slow

ابزار رایگانی است که از طریق یاهو که با نرم افزار firebug ادغام شده. و برای توسعهء طراحی سایت کرج می توان به مرورگر فایر فاکس اضافه کرد. این ابزار دارای نمایش آمار، گزارش ارزیابی و همچنین ارائه بهترین پیشنهاد برای بهبود سرعت صفحات وب سایت می باشد. Yslow همراه با دیگر ابزارها از جمله Smush ادغام شده و برای ارزیابی عملکرد صفحات استفاده می شود. استفاده از این ابزار به همراه JSLint باعث افزایش بیشتر عملکرد صفحات وب شما خواهد شد. ابزار Yslow در یاهو ساخته شده و همچنان برای جلوگیری از اخطارهای گوگل مناسب می باشد.

ابزار سرعت SSEL

در لابراتوارهای مخفی موتورهای جستجو وب سایتی برای بررسی سرعت صفحات وجود دارد. که در آن به سرعت پاسخ سوالات خود در مورد اینکه چقدر صفحهء وب شما بزرگ بوده و با چه سرعتی بارگذاری می شود، خواهید یافت.

تغییر سریع سرعت وب سایت

عوامل متعددی بر سرعت بارگذاری صفحهء وب شما تأثیر داشته که بسیاری از آنها فنی بوده. و توسط مدیر وب و یا توسعه دهندگان به بهترین نحو برطرف می شود. وتا زمانی که شما تجربیاتی از داشتن نسخهء HTML و ایجاد صفحهء وب دارید. می توانید برخی از تغییرات را خودتان انجام دهید.

کاهش تعداد، اندازه و کیفیت تصاویر و استفاده کمتر از صدا، فلش و جاوا اسکریپت و یا کاهش طول صفحه و یا تبدیل آن به صفحات کوچکتر از جمله تغییراتی است. خود شما قادر به انجام آن خواهید بود.

کدهای اصلی html-java-css را بردارید. زیرا این کدها باعث کند شدن صفحات وب شما می شوند. از تصاویر و یا دیگر اجزاء که مستقیماً از دامنه های دیگر لینک شده استفاده نکنید. به جای آن یک کپی برروی سرور خود قرار داده و از آن استفاده نمایید. و در نهایت چشم از ابزار مدیریت سایت گوگل برنداشته و چگونگی مقایسهء وب سایت خود با دیگر رقبا را فراموش نکنید.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 5 میانگین: 5]