چرا داشتن دامنه های چندگانه برای بهینه سازی وب سایت مناسب نیست!

خانه / آموزشی / چرا داشتن دامنه های چندگانه برای بهینه سازی وب سایت مناسب نیست!

چرا داشتن دامنه های چندگانه برای بهینه سازی وب سایت مناسب نیست!

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در آموزشی

دامنه های چندگانه

دامنه های چندگانه ، هنگامی که در شرکت طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت کار می کردم، یکی از رایج ترین کارهایی که در میان مشتریان مشاهده می کردم.

داشتن نام های دامنه متعدد برای کسب و کارهای اینترنتی بود. این نام های دامنهء اضافی در واقع با وجود فواید محدودی که به همراه دارد. در برخی از موارد حتی می تواند به بهینه سازی وب سایت شما نیز آسیب برساند.

دلایل زیادی وجود دارد که چرا افراد نام های دامنه متعدد اختیار می کنند. اما تجربه به من نشان داده که مهمترین آنها دو مورد بوده که این دلایل به شرح زیر می باشد:

1- خرید نام دامنه های چندگانه

برخی از کسب و کارهای اینترنتی برای حفاظت از نام تجاری خود اقدام به خرید تمامی نام های دامنهء موجود و رایج را برای کسب و کار خود می کنند. به عنوان مثال فردی که دارای آدرسی با نام دامنهء mysite.com می باشد. اقدام به خرید mysite.biz ,mysite.mobi ,mysite.info و… می نماید. افراد فکر می کنند که ممکن است صاحبان دیگر کسب و کارها اقدام به امتحان دیگر نام های دامنهء آنها کرده و نسبت به آن ادعا کنند. به دلیل وجود این ترس، اغلب منجر به خرید 10 نام دامنهء مختلف و برتر می شود.

2- خرید کلمه کلیدی هدفمند با نام دامنه

در تلاش برای تسلط بر روی نتایج موتور جستجو، برخی از صاحبان کسب و کار ها اقدام به خرید تعدادی از نام های دامنه با کلمه کلیدی هدفمند برای وب سایت اصلی خود می کنند. به عنوان مثال یک لوله کش اقدام به خرید آدرس اینترنتی emergencyplumber.com و یا fastplumber.com و همچنین cheapplumber.com برای دستیابی به رتبه های بالا با هر یک از کلمات کلیدی مرتبط می نماید.

– چرا این ایده به طور کلی مناسب نیست!

هدف اصلی در هر دو روش ذکر شدهء بالا، نام دامنهء بیشتر که بازدیدکنندهء بیشتری به دنبال خواهد داشت. و در پی آن افزایش ترافیک وب سایت و بهبود رتبه بندی در موتور جستجو نتیجهء نهایی می باشد. با این حال واقعیت امر این است که با وجود نامهای متعدد دامنه بعید است. که سود و منفعت بیشتری به شما برسد. در واقع باعث بروز یک سری اشکالات هم خواهد شد. (در متن زیر لیست شده)

  • مسائل مربوط به مطالب تکراری در طراحی سایت در کرج بسیاری از صاحبان کار هنگامی که در ابتدا اقدام به راه اندازی هر یک از نام دامنه های جدید می کنند. به راحتی مطالب موجود در وب سایت خود را در دیگر وب سایت های موجود کپی می کنند. این امر می تواند مسائل و مشکلات مربوط به مطالب تکراری را در موتور جستجو ایجاد نماید. و همچنین این امر باعث می شود که نام دامنهء جدید تقریباً در نتایج جستجو نامرئی باقی بماند.
  • مدیریت محتوای چندگانه برای جلوگیری از ایجاد محتوای تکراری در طراحی سایت در کرج ها در دامنه های مختلف و اجتناب از مشکلات رتبه بندی، راه حل این است. که برای هر یک از وب سایت ها محتوای منحصر به فرد و جداگانه ایجاد نمایید. این بدان معنی است که شما باید چند برابر معمول زمان برای مدیریت محتوای وب سایت خود صرف کرده. و چندین برابر سرمایه گذاری برای بهینه سازی وب سایت (سئو) نمایید.
  • هزینه های اضافی شامل خرید نام های دامنه و فضاهای هر یک از وب سایت ها می تواند صرف بازاریابی اینترنتی وب سایت اصلی شما شود. صرف هزینه برای تبلیغات اینترنتی نتیجهء بهتری نسبت به داشتن چندین نام دامنهء مختلف برای شما خواهد داشت.

سردرگمی مشتریان

  • اگر مشتریان کسب و کار اینترنتی شما را با چند آدرس مختلف پیدا کنند. این امر موجب ایجاد سردرگمی در مورد هویت واقعی و اصلی در کسب و کار شما ایجاد خواهد کرد.
  • لینک های آبکی!اگر شما در نتایج جستجو دارای چندین نام دامنه باشید. هر نام دامنه ممکن است شروع به ساخت لینک های دریافتی از منابع مختلف نماید. این امر موجب کمرنگ شدن اثر منفعت این لینک ها می شود. زیرا به جای ایجاد پیوندهای بیشتر به وب سایت اصلی، پیوندهای این نام دامنه به دیگر نام های مختلف لینک می شود.
  • استثناء در قاعده به خاطر داشته باشید که هر موردی که در مطالب بالا ذکر شده، یک استثناء کلی برای این قاعده دارد. که شامل نام دامنهء مخصوص کشورها می باشد. اگر کسب و کار شما به دنبال بالا بردن رنکینگ در موتور جستجوی محلی باشد. (مثال: google.com.au) در واقع داشتن دامنهء com.au. به شما این فرصت بزرگ را خواهد داد. که از مزایای رنکینگ بالا بهره ببرید. به یاد داشته باشید که باید محتوای خاص برای این سایت ها که شامل مطالب وب و مشخصات تماس می باشد را ایجاد نمایید.
  • حفظ تمرکزبهترین راه برای ایجاد و افزایش ترافیک وب در کسب و کار اینترنتی، تمرکز بر روی مدیریت و بازاریابی یک طراحی سایت کرج می باشد. این امر به شما کمک می کند که از بروز مشکلات اشاره شده. در مطالب بالا جلوگیری کرده و شانس دستیابی به بهترین رتبه در رنکینگ را داشته باشید.

نام های مناسب برای domain وب سایت 

1- توصیه ما بهش ما این است که نامی که برای وب سایت خود انتخاب میکنید نام شرکت یا برندی باشد که قرار است با آن فعالیت خود را اغاز کنید.

برجسته کردن نام برند بیک فرایندی مهم و جداگانه می باشد که به مباحثی مانند بازاریابی صحیح مربوط می شود.همسان بودن نام دامنه سایتتان با نام برند و نشان تجاری کارایی ها و نتایج به مراتب مهمتری از صرفا سئو و بهینه سازی وب سایت در طراحی سایت در کرج خواهد داشت.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 3 میانگین: 5]