پایان عمر کلیدواژه در سئو و بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو

خانه / آموزشی / پایان عمر کلیدواژه در سئو و بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو

پایان عمر کلیدواژه در سئو و بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در آموزشی

کلیدواژه در سئو

کلیدواژه در سئو ،در دنیای بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو یا همان سئو، تغییرات زیادی اتفاق افتاده است. الگوریتم های موتور های جستجو روز به روز در حال تکامل هستند تا بتوانند بهترین خدمات را ارائه دهند. در این مقاله به یکی از مهم ترین تغییرات در باره ی کلیدواژه در سئو می پردازیم.

پایان عمر کلیدواژه ها

پیش تر، وقتی موتور های جستجو جوان تر بودند و کاربران هم اطلاعات کمتری نسبت به موتور های جستجو داشتند، گوگل کلیدواژه را به عنوان یک روش اصلی برای جستجو معرفی کرد. اما امروزه با پیشرفت و بلوغ الگوریتم های موتور های جستجو و همچنین افزایش آگاهی و دانایی کاربران، گوگل مجبور به ایجاد تغییرات متعددی در الگوریتم های موتور جستجوی خود شد. امروزه دیگر کاربران به خوبی می دانند که چطور باید دنبال اطلاعات مورد نیاز خود بگردند و یا بر روی کدام نتیجه کلیک کنند.
تفسیر قدیمی که از کلمات کلیدی در سئو وجود داشت، امروزه دیگر مطرح نیست و حتی نادرست است. کاربران از کلمات ساده برای جستجو و پیدا کردن اطلاعات مورد نیاط خود استفاده نمی کنند. آن ها همانند صحبت بین دو انسان، از موتور های جستجو سوال می پرسند.

آنها عباراتی را مورد جستجو قرار می دهند که قصد و منظور شان از جستجو را بیان می کند. که به آن ها query می گویند. گوگل هم تلاش می کند که مفهوم و مقصود عبارت سوال شده را با مفهوم اطلاعات موجود در پایگاه داده اش مقایسه کند و بهترین و مرتبط ترین نتایج را به ارمغان آورد. برای مثال، می توان به ویژگی های گوگل اشاره کرد که در جستجو به شما کمک می کند: مثلاً Auto Complet که به صورت خود کار عبارت شما را بر اساس مقصود شما از جستجو تکمیل می کند. و یا Spelling Correction که لغات املایی شما را بر اساس نیت شما از جستجوی آن بررسی و اگر غلط بود آن را تصحیح می کند.

در سئوی جدید چه معیاری جایگزین کلیدواژه می شود؟

ما در دنیای آنلاین زندگی می کنیم. جایی که کاربران می دانند دنبال چه چیزی هستند و موتور های جستجو هم روز به روز خود را بهتر و بهتر می کنند تا کاربران را راضی نگه دارند. اما برند شما چه اقدامات و استراتژی هایی را در نظر دارد تا پا به پای این رقابت پیش رود و خود را به سئوی جدید برساند؟

طراحی سایت تجاری شما و حضور آنلاین می بایست بر اساس خواسته و نیاز مشتریان هدف باشد، نه بر اساس کلمات کلیدی که تمرکز بر بهینه سازی دارد.

این مورد در استراتژی 2013 به چه معناست؟ تمرکز بر روی تاکتیکهایی که در سمت پیچیده تر گوگل نقش بازی می کنند:

طرح ریزی جستجوها به سمت عملیات، نیت تحقیق و ایجاد محتوای هدف گذاری شده

اولویت بندی نیت کاربران از جستجو بر اساس ارزش آن

 • هرکاری که شرکت شما در آن فعالیت می کند و انجام می دهد را لیست کنید.
 • دوست دارید که با چه تاپیک هایی در نتایج جستجو ظاهر شوید. (محصولات، خدمات و . . . .)
 • این تاپیک ها را بر اساس مفهوم و مقصود آن ها بخش بندی کنید.
 • تاپیک ها را بر اساس 4 عنوان اصلی زیر طبقه بندی کنید:
  • مسیریابی
  • اطلاعاتی
  • تجاری
  • معاملاتی

هر کدام از عناوین بالا و تاپیک های داخل آن را بر اساس محتویات و مفید بودن اطلاعات آن ارزش گذاری کرده و اولویت بندی کنید.

مفاهیم و اصول اساسی جستجوی کلمات کلیدی و کلیدواژه در سئو طراحی سایت

عبارت کلیدی یا کلیدواژه اصلی و کانونی، یک کلمه یا عبارت می باشد که شما قصد دارید صفحه خاصی از سایتتان با استفاده از آن کلیدواژه، در گوگل پیدا گردد. شما مجموعه کلیدواژه‌های خودرا با جستجوی کلمات کلیدی تعیین خواهید کرد. اگر از پلاگین سئو yoast در وب سایت خود مورد استفاده قرار می دهید و قصد دارید به اسانی یک مقاله، پست یا صفحه را بهینه سازی نمایید، می‌توانید کلیدواژه اصلی و کانونی موردنظر خود را در فیلد کلیدواژه کانونی در زیر هر مقاله، پست یا صفحه وارد نمایید.

کلمات کلیدی طولانی و دنباله‌دار، خاص‌تر می باشند و نسبت به کلیدواژه‌های برجسته، کمتر جستجو می‌گردند. هر چه اصطلاحات جستجو طولانی‌تر و مشخص‌تر باشند، رتبه بندی آنها آسان‌تر خواهد بود، زیرا رقابت کمتری وجود خواهد داشت. حتی اگر افراد کمتری در جستجوی این اصطلاحات باشند، امکان دارد انگیزه بیشتری برای خرید، اشتراک، ثبت نام یا هر کاری که دوست دارید انجام دهند را داشته باشند.

نیت تحقیق کلیدواژه در سئو

انجام تحقیقات مختلف برای یافتن کلمه کلیدی مناسب برای محتوای سایت شما هنوز هم ضروری است. اما باید درک و دانش خوبی از نیت و قصد کاربران از جستجو حول یک کلمه کلیدی و یا یک عبارت پرسشی (query) داشته باشید. باید بدانید که افراد مختلف، محصول و یا خدمات شما را چگونه و با استفاده از چه کلمات و عباراتی مورد جستجو قرار می دهند. اگر در طراحی سایت در کرج خود نوار جستجو دارید، جستجو های انجام شده از طریق آن را نیز مورد بررسی قرار دهید. از این طریق اطلاعات مفیدی به دست خواهید آورد. مثلاً: کاربران چه طور از نوار جستجوی داخل طراحی سایت کرج شما پرسش به عمل می آورند؟ به دنبال چه اطلاعاتی از چه صفحاتی هستند؟ و همچنین در می یابید که آیا داده های سایت، بر اساس ارزش های مفهومی هستند، یا خیر.

ایجاد محتوایی که توانایی خوبی در برقراری ارتباط دارد

شما لیست اولویت بندی شده ای از تاپیک های مهم دارید. حال وقت آن است که محتوایی ایجاد کنید که کاربران را راضی کند. با توجه به طبقه بندی تاپیک های مختلف که انجام گرفت، حال به بررسی محتوای هر تاپیک می پردازیم که چه اطلاعاتی باید در هر عنوان قرار بگیرد.

مسیریابی:

Query ها معمولاً از ارزش کمتری برخوردارند. مگر این که مستقیماً برند شما را هدف گرفته باشد. جستجوی برند هم نوعاً ممکن است که به سمت محتوای عنوان اطلاعاتی هدایت شود. اما باعث هدر رفتن زمان، منابع با ارزش و تلاش می شود، در عین حالی که همیشه هم نتایج درستی را به کاربرا ن می دهند.

اطلاعاتی:

نتایج جستجو ها معمولاً از مقالات، تصاویر، ویدئو ها و رسانه های دیگر تأمین می شود که تعادل خوبی بین اطلاعات، سرگرمی و آموزش برقرار می کند.

تجاری:

تنها در صورتی با ارزش خواهد بود که بتوانید نظر کاربران را جلب کرده و آن ها را به مشتری تبدیل کنید. نقاط دسترسی و ارتباطی چند گانه ای را برای کاربران فراهم آورید تا این تبدیل به راحتی انجام بپذیرد. یکی از روش های موجود برای این کار، ارائه اطلاعات رایگان از طریق ایمیل است.

معاملاتی:

با ارزش ترین جستجو ها را شامل می شود. بسیار رقابت بر انگیز هستند و اگر نتوانید راه آسانی برای تبدیل بازدید کننده به مشتری ارائه دهید. ارزش آن از بین می رود.

سخن پایانی:

سئو و یا بهینه سازی سایت شما برای موتور های جستجو، با مشخص کردن ارتباط تاپیک ها، کاوش کردن پیرامون نحوه جستجوی کاربران، درک نیت و مقصود جستجوی کاربران و ارائه محتوای مرتبط و مناسب که بتواند ارتباط برقرار کند، می توانند باعث افزایش ترافیک ارزشمند طراحی سایت در کرج شوند.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 3 میانگین: 5]