وظایف طراح سایت

خانه / آموزشی / مبانی طراحی وب سایت / وظایف طراح سایت

وظایف طراح سایت

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در مبانی طراحی وب سایت

وظایف طراح سایت

وظایف طراح سایت ، برای طراحی سایت از متخصص های حرفه ای و گاه طراحان ساده وب سایت استفاده می شود. طراح سایت بیشتر به طراحی سایت و برنامه نویسی ظاهر سایت می پردازد و برنامه نویس های دیگر به تولید کد نرم افزاری برای تولید، کنترل و پردازش محتوا که در بخش های مختلف وب سایت نمایش داده می شود مشغولند.

طراح وب باید ظاهر سایت را برای طراحی سایت در ذهن خود تصویر سازی کرده و درک کند وب سایت مورد نظر چگونه کار خواهد کرد. لزوما برای طراحی سایت مدرک مرتبط نیازی نیست و هر کس که علاقه ای به طراحی سایت داشته باشد میتواند آموزش های لازم را ببیند.

عموما طراح وب سایت به صورت تمام وقت کار میکند اما بسیاری از طراحان وب به صورت آزاد کاری (freelancer) کار می کنند و ساعت کاری شان در اختیار خودشان است اما گاهی بنا به نیاز یک پروژه یا به دلیل بروز برخی مشکلات در سایت، در خارج از ساعات کاری نیز باید فعالیت کنند.

محل کار طراح سایت می تواند در یک شرکت و یا در خانه باشد. طراحی سایت در کرج از جمله مشاغلی است که امروز در ایران و بسیاری از کشورهای دنیا طرفدار پیدا کرده و برای متخصصین این شغل بازار کار بسیار خوبی ایجاد شده است.

وظایف مدیر طراحی سایت چیست

ملاقات با مشتریان برای صحبت در خصوص نوع کار و نوع بازدیدکنندگان سایت به منظور درک بهتر از خواسته ها و انتظارات مشتری یا کارفرما و تولید یک سایت بهتر و نزدیکتر به سلیقه مشتری
تهیه یک اتود اولیه که نشان دهنده ساختار سایت و نحوه ارتباط بخش های مختلف باشد (این طرح میتواند روی کاغذ و گاهی به صورت الکترونیکی ایجاد می شود و مبنای کار طراح سایت است)
تصمیم گرفتن در مورد متن، رنگ ها و پس زمینه ها و یا لوگوی شرکت میتواند با مشورت کارفرما صورت گیرد.
آزمایش و اصلاح در طراحی سایت کرج در صورت لزوم
گذاشتن سایت روی سرور برای شروع کار آن و تحویل به کافرما

مهارت و دانش مورد نیاز

تسلط کامل بر اینترنت و مفاهیم وب سایت و همچنین آشنایی با نرم افزارهای مربوط به آن
دانستن زبان های برنامه نویسی مربوط به سایت
توانایی انجام به موقع پروژه ها
به روز بودن و آگاهی داشتن از آخرین تغییرات تکنولوژی و نرم افزاری
وظایف مدیر یک وب سایت آنقدر زیاد است که نباید خودش وارد مسائل فنی مانند برنامه نویسی و مدیریت سرور باشد. ولی باید نسبت به تمامی مسائل فنی سایت آگاهی کامل داشته باشد.
هر سایتی نیازمند تیم تولید محتوا است. شما به عنوان مدیرسایت باید تیم تولید محتوا را مدیریت کنید.
شما به عنوان مدیرسایت و فردی که وظیفه اش مدیریت سایت است باید آینده کسب و کار و رقیبان را بررسی کنید و پیشنهادات مناسب را به مدیران شرکت برای بهینه سازی و سئو سایت بدهید.
به عنوان مدیرسایت باید هر هفته جلسات داخلی با تیم فنی و تولید محتوای خودتان داشته باشید و نظرات آنان را گرفته مشکلات فعلی را برطرف کنید.

همیشه باید سعی داشته باشید که رایت مشتری را به همراه داشته باشید.
طراحی سایت شما باید بگونه ای باشد که وقتی مشتری وارد سایتتان میشود به راحتی با خدمات شما آشنا شود.
جمع آوری اطلاعات مخاطبین سایت

پشتیبانی سایت:

شما مسئول سایت هستید و باید نسبت به هر اتفاقی در طراحی سایت در کرج پاسخگو باشید. درنتیجه برای این که جلوی هر نابودی اطلاعات گرفته شود علاوه بر رعایت مسائل فنی باید یک سیستم منظم پشتیبان گیری از سایت داشته باشید.
شما به عنوان مدیرسایت باید همواره در جستجوی منابع ترافیک جدید برای سایت باشید.
باید کاری کنید تا کاربرانی که به دنبال خدمات و محصولات شما هستند به سایت شما هدایت شوند.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 3 میانگین: 5]