وب سایت هایی با چند نام دامنه و ایجاد سئو

خانه / آموزشی / وب سایت هایی با چند نام دامنه و ایجاد سئو

وب سایت هایی با چند نام دامنه و ایجاد سئو

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در آموزشی

نام دامنه

نام دامنه ،از آنجایی که موتورهای جستجو از جمله گوگل ارزش زیادی برای کلمات واقعی در مورد نام دامنه قائل هستند. بسیاری از افراد سعی می کنند. برای حضور وب سایت شان در بهینه سازی موتور جستجو توسط خریدن نام های دامنه ای که حاوی کلمات کلیدی هدفمندی هستند، اقدام نمایند.

وبسایت هایی با چند نام دامنه، به عنوان یک راه حل برای افزایش بازدید و بهبود سئو، در طراحی سایت مورد استفاده قرار می‌گیرند. این روش به این صورت است که برای یک وبسایت، چندین نام دامنه با نام‌های متفاوت و مرتبط با موضوع وبسایت، ثبت می‌شود. سپس برای هر یک از این نام دامنه‌ها، یک صفحه وب جداگانه ایجاد می‌شود که به وبسایت اصلی لینک داده می‌شود.

این روش به دلیل افزایش تعداد لینک‌های ورودی به وبسایت اصلی، می‌تواند به بهبود سئو کمک کند. با این حال، باید توجه داشت که استفاده از این روش باید با دقت و با استفاده از روش‌های سفید و سیاه سئو صورت گیرد. همچنین، برای اینکه این روش به بهبود سئو کمک کند، باید محتوای صفحات وب جداگانه نیز با کیفیت و مرتبط با موضوع وبسایت اصلی باشد.

این متد استراتژی بدی نیست زیرا هیچ صدمه ای به شما و کسب و کار آنلاین تان نخواهد زد. اما فکر می کنید واقعاً چقدر به شما و اهداف کسب و کارتان کمک می کند؟ فرض کنید که شما در حال حاضر 30 نام دامنه دارید.

و همگی آنها حاوی کلمات کلیدی هدفمند هستند. اما نام دامنه وب سایت اصلی شما اینچنین نیست.

برای استفاده از وبسایت هایی با چند نام دامنه به عنوان راه حل برای بهبود سئو، می‌توان از تکنیک های زیر استفاده کرد:

  1. انتخاب نام دامنه‌های مرتبط با موضوع وبسایت اصلی: برای استفاده از وبسایت هایی با چند نام دامنه، باید نام دامنه هایی با ارتباط مستقیم با موضوع وبسایت اصلی انتخاب شوند. این کار به بهتر شدن سئو کمک می کند.
  2. ایجاد صفحات مرتبط با موضوع وبسایت اصلی: برای هر یک از نام دامنه‌ها، یک صفحه وب جداگانه ایجاد شود که به وبسایت اصلی لینک داده شود. این صفحات باید محتوای مرتبط با موضوع وبسایت اصلی داشته باشند و از کیفیت بالایی برخوردار باشند.
  3. استفاده از لینک‌های ورودی با کیفیت: برای بهبود سئو، لینک‌های ورودی به وبسایت اصلی باید با کیفیت بالا باشند. بنابراین، باید به دنبال لینک‌های ورودی با کیفیت از سایت‌های مرتبط با موضوع وبسایت اصلی باشید.
  4. استفاده از روش‌های سفید سئو: استفاده از تکنیک‌های سفید سئو، مانند بهینه سازی محتوا، استفاده از کلیدواژه‌ها، بهینه سازی سرعت بارگذاری صفحات و… به بهبود سئو وبسایت هایی با چند نام دامنه کمک می کند.
  5. ایجاد نقشه سایت و ثبت آن در گوگل وبمستر: به منظور بهبود سئو وبسایت هایی با چند نام دامنه، باید نقشه سایت هایی که شامل صفحات مرتبط با وبسایت اصلی هستند، ایجاد شود و در گوگل وبمستر ثبت شود. این کار به گوگل کمک می کند تا صفحات مرتبط با وبسایت اصلی را بهتر شناسایی کند و بهبود سئو را به دنبال داشته باشد.

فکر می کنید باید با آن چه کار کنید؟

  • نام دامنه تان را register نگه دارید و هیچ اقدامی انجام ندهید. این کار مانع این است که رقبای شما نام دامنه تان را ثبت کرده و به نفع خودشان ازآن استفاده کنند. نتیجه نهایی این است. که به همین دلایل واضح، هیچ ارزشی از نظر سئو ندارد.
  • در حساب کاربری ثبت نام دامنه، شما می توانید 301 تغییر مسیر ناگهانی برای هر یک از نام های دامنه ایجاد کنید. که آنها را به وب سایت اصلی شما هدایت می کند. نتیجه نهایی این است که “هیچ ارزشی از نظر سئو” ندارد.
    اما اگر شخصی نام اصلی و دقیقی که شما ثبت کرده و آن را تغییر مسیر داده اید را تایپ کند. آن شخص به وب سایت اصلی شما هدایت خواهد شد. بنابراین ترافیک وب سایت شما افزایش خواهد یافت، البته نه خیلی زیاد!
  • از این متد برای ساخت وب سایت های کوچک یا Mini-site استفاده نمایید. در این استراتژی در واقع هر نام دامنه برای ساخت یک مینی وب سایت استفاده می شود. نتیجه نهایی این است که به صورت بالقوه دارای مقدار بسیار زیادی ارزش از نظر سئو دارد.

استراتژی ساخت

اجازه دهید نگاهی به این “استراتژی ساخت “Mini-site بیاندازیم؛ یکی از انواع آن با ارزش سئوی بالا است. که برای هر یک از طراحی سایت ها تک به تک نام دامنه و فضا (Host) در نظر می گیرید. اگر دارای عضویت کاربری Host برای وب سایت اصلی خود هستید. شانس شما این است که فقط می توانید وب سایت جدید خود را به همان حساب کاربری Hosting خود بیافزایید.

این امر بسیار معمول است و به راحتی می توانید راهی برای انجام آن بیابید. که البته این راه با یک تماس به شرکت سرویس دهندهء خدمات میزبانی و پرس و جو از آنها انجام خواهد شد. هنگامی که تنظیمات Hosting خود را انجام دادید و هر یک از نام های دامنه مینی سایت ها را راه اندازی نمودید. سپس می توانید کار ساخت سایت ها را شروع کنید.

برای ساخت راحت تر هر یک از مینی وب سایت ها باید دو کار انجام دهید: اول از همه نوشتن تمامی مطالب و محتوای سایت را بر اساس کلمات کلیدی اصلی برنامه ریزی نمایید. (کلمات کلیدی که در نام دامنه وجود دارد) محتوای طراحی سایت در کرج شامل مقالات و اخبار و ویدئو ها نیز می باشد.

نکته دوم این است که می توانید Mini وب سایت ها را با استفاده از برخی از انواع قالب های آماده طراحی که به صورت CMS یا Content Management System (سیستم مدیریت محتوا) هستند. توسعه داده و بسازید.

بهترین CMS

احتمالاً بهترین CMS برای استفاده در این موارد WordPress می باشد. زیرا بسیار کاربر پسند بوده و با موتورهای جستجو نیز سازگاری داشته و همچنین راه اندازی آن نیز ساده می باشد. در ضمن انواع قالب ها با طراحی های بسیار خوب به صورت رایگان در آن وجود دارد.

بسیار خوب، حال که نام دامنه مربوط به مینی وب سایت خود را دارید. می توانید تمامی مطالب و محتوای آن را تهیه و وب سایت تان را گسترش داده و در نهایت وب سایت تان با تمامی مطالب راه اندازی و منتشر نمایید. امیدواریم که با استفاده از CMS مانند WordPress آن را به خوبی انجام دهید.

حال وب سایت اصلی خود را به خاطر داشته باشید. باید مطمئن شوید که از مینی سایت ها برای طراحی سایت در کرج اصلی تان ترافیک ایجاد نمایید. برای انجام این کار به راحتی می توانید در مورد وب سایت اصلی تان، مطالبی در مینی وب سایت ها که به صورت لینک بک به وب سایت اصلی تان است، قرار دهید.

استفاده از کلمات کلیدی در نام دامنه طراحی سایت در کرج

قادر هستید از کلمات کلیدی که مرتبط با فعالیت شما باشد، در نام دامنه مورد استفاده قرار دهید. برای مثال اگر متخصص در عکاسی حیوانات خانگی می باشید، استفاده از نام دامنه ی petportraitphotography.com قادر است نتیجه بهتری در جستجو‌ها و بازدید سایت برای شما به همراه داشته باشد.
 گوگل چیزی را دوست دارد که مورد پسند کاربرانش باشد پس هنگامی که برای انتخاب نام دامنه تصمیم می گیرید، اولویت شما باید سلیقه ی مشتریان شما باشد.
نامی که برای دامنه ی خود انتخاب می‌کنید باید:
• به نام‌های وب سایت‌های اسپم شباهت نداشته باشد.
• قابل تشخیص و قابل به خاطر سپردن باشد و به آسانی خوانده شود.
• معتبر به نظر برسد و مرتبط با حوزه ی فعالیت شما باشد.
• به شناخته شدن برند شما کمک کند و مشتریان را در شناخت تجارت و خدمات شما یاری نماید.

تکنیک های پیشرفته سئو

علاوه بر این در صورتی که دارای شماره تلفن تجاری هستید. حتماً تلفن های تماس کسب و کار اصلی خود را در تمامی مینی سایت ها قرار دهید. تکنیک های پیشرفته سئوی زیادی در این زمینه وجود دارد که باید از آنها در کنار ارائه اطلاعات استفاده کرد. 
در نتیجه اگر در حال سرمایه گزاری هستید و یا می خواهید این کار را انجام دهید. و با هدف سئو اقدام به خرید نام های دامنه متعددی نموده اید. پس از آنها به خوبی استفاده کنید. نگه داشتن نام های دامنه به صورت locked up و استفاده نشده. و فقط تغییر مسیر آن نام های دامنه به وب سایت های اصلی تان، استراتژی موثری نخواهد بود. 

شما باید از این دامنه ها برای ایجاد “امپراتوری خود در اینترنت” استفاده نمایید. تمامی این دامنه ها باید بر روی کلمات کلیدی هدفمندی تمرکز کرده تا در نهایت منجر به هدایت افراد به طراحی سایت کرج اصلی شما و کسب و کار آنلاین شما شود.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 2 میانگین: 5]