هنر بهینه سازی وب سایت (سئو)

خانه / آموزشی / هنر بهینه سازی وب سایت (سئو)

هنر بهینه سازی وب سایت (سئو)

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در آموزشی

هنر بهینه سازی وب سایت

هنر بهینه سازی وب سایت ، در دنیای بهینه سازی وب سایت، به نظر می رسد مقالات زیادی در هر موردی از “چگونه می توان بک لینک های بیشتری داشت.” تا “گرفتن شمارهء یک رتبه بندی در گوگل” وجود دارد.

همچنین حتماً مقالات زیادی در مورد تاکتیک های بهینه سازی وب سایت خوانده اید. به نظر می رسد در این زمینه هم حتماً افراد زیادی به شما مشاوره های مشابه ای داده اند.

که این توصیه ها عبارتند از: نوشتن محتوای قوی و مناسب، ارسال به سایت های رسانه اجتماعی، bookmarking و سازگاری وب سایتو غیره…

اگرچه تمامی این موارد نکات مهمی هستند. اما موردی که در بسیاری از این مقالات به آن اشاره نمی شود. که در واقع چیز ساده ای هم نیست. شما می توانید یک مقاله خوب بنویسید. آن را در وب سایت قرار داده و به دیگر طراحی سایت ها لینک دهید. اما شما باید بر روی هنر بهینه سازی وب سایت تمرکز نمایید.

گوگل همیشه در حال تغییر این بازی برای کارشناسان سئو می باشد. بنابراین باید بدانید چگونه با این جریان پیش بروید. واقعیت این است که هیچ کس از این که گوگل در جستجوی چه چیزی هست، اطلاع ندارد.

ما می توانیم فقط حدس بزنیم و مطالعات خود را به اجرا دربیاوریم. همچنین مواردی که کاملاً از آنها در زمینهء بهینه سازی وب سایت اطمینان داریم به کار ببریم.

اما به یاد داشته باشید که گرفتن مشاوره که موارد مشابهی که بارها و بارها تکرار شده، ما را به جایی نخواهد رساند. پس چه کار دیگری می توان انجام داد؟

بهینه سازی سایت

هنر بهینه سازی در طراحی سایت یا SEO (Search Engine Optimization) فرآیند بهبود دادن رتبه سایت شما در نتایج جستجوی گوگل و سایر موتورهای جستجو است. این فرآیند شامل اقداماتی مانند بهینه سازی محتوا، بهبود ساختار سایت، تحلیل کلمات کلیدی، بهینه سازی تصاویر، بهینه سازی سرعت بارگیری صفحات و بسیاری از عوامل دیگر می‌شود. هدف اصلی از بهینه سازی سایت، بهبود تجربه کاربری و رتبه سایت در نتایج جستجوی گوگل است.

بهینه سازی سایت یک هنر و علم است که نیازمند تخصص و تجربه است. برای بهینه سازی سایت، باید با استفاده از ابزارهای مختلف تحلیل و بررسی کنیم که کدام قسمت‌های سایت نیاز به بهبود دارند و چگونه می‌توانیم آن‌ها را بهبود بخشیم. همچنین، باید با استفاده از روش‌های سفید (White hat) و اخلاقی بهینه سازی سایت را انجام دهیم تا از جمله سایت‌هایی باشیم که در نتایج جستجوی گوگل به محض ورود کاربر به کلمات کلیدی مرتبط با محتوای سایت ما، نمایش داده می‌شویم.

گسترش روابط

دربارهً این موضوع در دنیای رسانه های اجتماعی زیاد شنیده ایم. اما ایجاد ارتباطات بیشتر و گسترده تر با صاحبان طراحی سایت در کرج و وبلاگ نویسان و گزارشگران، بهتر می توانید مقالات خود را در اختیار مخاطبان اصلی خود قرار دهید.

ایجاد یک طرح گرافیکی-اطلاعاتی و یا یک مقاله، ایدهء خیلی مناسبی است. و می توانید تعداد زیادی بک لینک ایجاد نمایید. اما هفتهء بعد چه می کنید؟ ماه بعد و یا سال بعد چه برنامه ای خواهید داشت؟
برای ایجاد ارتباط بیشتر و گسترش آن بهتر است مطالب مناسب و محتوای خوبی برای مخاطبان حقیقی خود داشته باشید.

رسیدگی به دیگر نویسندگان

بدیهی است که شرکت شما نیز مانند دیگر شرکت ها به محتوای قوی و مناسب برای طراحی سایت در کرج خود نیاز دارد. اما راه دیگری که برای لینک گرفتن مناسب می باشد.

تهیهء مطلب و نوشتن در مورد کسب و کار شما، توسط افراد مختلف می باشد. یکی از دلایلی که می توان برای ایجاد محتوا اعلام کرد. این است که بسیاری از افراد به آن مطالب از وب سایت لینک می زنند.

پس با دادن اطلاعات مورد نیاز به آنها برای تهیه مطالب و محتوا، اقدام به قوی کردن مطالب وب سایت نمایید.
مطبوعات آزاد، یکی از راه های بسیار خوبی برای انجام این کار می باشد. اما به خاطر داشته باشید. گزارشگران هر روز در مورد رتبه بندی وب سایت اخبار مثبتی خواهند داشت.
اینجا همان جایی است که نیاز به خلاقیت بیشتری در آن می باشد. همچنین برای این کار نیاز به درک مفهوم این موضوع می باشد. که چرا اشخاص دیگر، تمایل دارند در مورد کمپانی شما چیزی بنویسند.

ایده های نوین

داشتن یک طرح و ارائهء آن خیلی خوب و مناسب است اما گوگل به طور مداوم در حال تغییر می باشد. پس باید برنامه ریزی کنید. در زمینهء بهینه سازی ممکن است یک طرح و ایده یک روز بسیار خوب عمل کرده و کارآمد باشد.

و روز دیگر بر علیه شما و وب سایت تان باشد. به همین دلیل است. که شما همواره نیاز به ایده های جدید برای داشتن بک لینک و مطالب viral و غیره برای وب سایت خود دارید.
با این حال گفتن آن آسان تر از عمل کردن می باشد. اگر کار ساده ای بود همهء وب سایت ها رتبه بندی مناسبی در موتور جستجو کسب می کردند.

و نیازی به خواندن مطالب مختلف به صورت روزانه و بررسی در زمینه سئو و بهینه سازی وب سایت نداشتند. استفاده از ابزارهای نقشه خوانی ذهن( برنامه های ذهنی) و برگزاری جلسات بررسی های ذهنی در زمینهء کسب و کار ایدهء جالبی است.

یک ایده می تواند تبدیل به چندین برنامه و ایدهء دیگر شود. و با برگزاری چند جلسه می توانید برای چند ماه ایده ها و محتوا های جالبی برای وب سایت خود و بهینه سازی آن داشته باشید.

آزمون و خطا

بهینه سازی وب سایت (سئو) هم یک نوع بازی آزمون و خطاست. در واقع شما نمی دانید چه روش و یا ایده ای کار می کند. و یا چه روشی می تواند مناسب وب سایت شما به جهت بهینه سازی آن باشد؛ البته تا زمانی که آن روش را امتحان کنید.

اگر تئوری شما درست باشد. شانس خود را امتحان کرده و از به کارگیری آن برای بهینه سازی وب سایت خود نترسید. تئوری شما چه خوب باشد چه بد، تجربهء آموزنده ای خواهد بود.

ابزارهایی برای انجام این کار وجود دارد. شروع به نوشتن محتوای مناسب کنید و آنرا برای طراحی سایت کرج های شبکه اجتماعی، bookmarking بفرستید-.اما راه های دیگری هم برای این کار وجود دارد. که به کمی خلاقیت و تلاش زیاد و کار سخت نیاز دارد.

همانند دیگر هنرها، گاهی اوقات قبل از شروع هر کاری و خلق یک اثر، نیاز به مقدار زیادی خلاقیت و انجام تمرین و تلاش می باشد. البته این مطلب بدان معنی نیست که برای بهینه سازی وب سایت خود و تلاش برای انجام این کار، خود را هلاک کنید.

و یا تمامی درآمد خود را در این راه صرف نمایید. بلکه این بدان معنی است که کمی از روشهای دیگر و جدید برای بهینه سازی وب سایت خود، مانند خلق هر هنر دیگری که از تلاش ها و روش های جدید به وجود می آیند، استفاده نمایید.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 1 میانگین: 5]