نکاتی برای ساخت سایت – سایز تصاویر

خانه / آموزشی / نکاتی برای ساخت سایت – سایز تصاویر

نکاتی برای ساخت سایت – سایز تصاویر

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در آموزشی

نکاتی برای ساخت سایت

نکاتی برای ساخت سایت ، هنگام ساخت سایت باید حتماً در مورد چگونگی قرار گرفتن تصاویر و عکس هایی که می خواهید در وب سایت تان به کار ببرید، فکر کنید.

تصاویر در وب سایت ممکن است به معنای نمودارها و یا نقشه ها همانند عکس های استاندارد باشد. تمامی اینها در قالب دیجیتالی در کامپیوتر شما وجود دارد. و می تواند بر روی وب سرور ذخیره شود.

به یاد داشته باشید ممکن است که هنگام استفاده با مشکلات خاصی روبرو شده و این امر موجب می شود که بازدیدکنندگان در طراحی سایت کرج شما با اختلافاتی در تصاویر روبرو شوند.

  • اهمیت سایز تصاویر

تصاویر و یا عکسها می تواند در اشکال و سایز های متفاوتی باشد. به عنوان مثال دوربین های پیشرفته دیجیتالی که در دسترس اکثر افراد می باشد. دارای سایزهایی از 1 مگاپیکسل تا 10 تا 12 مگاپیکسل و یا بیشتر می باشد.

که در نتیجه سایز تصاویر در هر یک افزایش می یابد. ممکن است این تجربه را داشته باشید و بدانید چه اتفاقی می افتد. هنگامی که یکی از دوستان شما به شما ایمیلی می فرستد. که حاوی عکس بوده که با دوربین جدید خود گرفته است!

فایل پیوست احتمالاً خیلی بزرگ و حجیم می باشد و داونلود آن خیلی طول می کشد. حتی اگر اینترنت شما پر سرعت باشد! حال فرض کنید هنگام ساخت سایت بخواهید از چنین عکسهای حجیمی در وب سایت خود استفاده کنید.

دقیقاً همان اتفاق برای شما می افتد. مدت زیادی طول می کشد تا آن عکس که در وب سایت شما وجود دارد دانلود شده و در مرورگرتان باز شود.

اما کاری که شما هنگام ساخت سایت و بهینه سازی وب سایت باید در نظر داشته باشید. این است که تصاویر و عکسهای مورد نظر را حتماً به وسیلهء نرم افزار ویرایشگر عکس re-size نمایید.

البته کار بسیار ساده ای است. نرم افزار ویرایشگر را باز نمایید، روی منوی آن کلیک نمایید و عکس مورد نظر را مشخص نمایید. کاری که باید انجام دهید تغییر تعداد پیکسل های عرضی(افقی) عکس متناسب با صفحهء وب سایت تان می باشد.

عکس متناسب با صفحهء وب سایت و نکاتی برای ساخت سایت

مثلاً یک عکس که پیکسل عرضی آن 1000 است باید آن را به یک چهارم یعنی 250 پیکسل تغییر دهید. اجازه دهید که نرم افزار ویرایشگر به صورت خودکار طول(عمودی) عکس و حجم آن را تغییر دهد. سپس گزینهء “حفظ نسبت” یا maintain aspect ratio یا عباراتی مشابه این را اعمال نمایید.

هنگامی که عکس را ذخیره می نمایید، گزینه ای در ذخیره سازی خواهید داشت. که می تواند در آن کیفیتها و یا رزولوشن های مختلفی در سطوح بالا و پایین داشته باشید.

مگر در مواردی که هدف شما ساخت سایت های “هنری” است. و در غیر این صورت رزولوشن پایین برای طراحی سایت های معمول کافی خواهد بود. بعضی از ویرایشگرهای عکس به شما گزینه های خاص تری برای ذخیره سازی عکس با رزولوشن مناسب در وب سایت ارائه می نماید.

در نهایت گزینهء ذخیره ” save as” را انتخاب نموده تا عکس ویرایش شدهء شما با نام دیگری بر روی نسخهء اصلی ذخیره نشود.

 استاندارد سایز لوگو

تصویر لوگو کوچک‌ترین تصویری است که قرار است در سایت طراحی سایت در کرج شما اپلود گردد.بستگی دارد لوگوی شما مربع باشد یا مستطیل. بیشتر لوگوها با نسبت مربعی 1:1 و تعداد کم‌تری از آن‌ها در ابعاد مستطیلی با نسبت تصویر: 2:3 طراحی می‌گردند. ابعاد این لوگوها، اکثرا برابر با مقادیر زیر در نظر گرفته می‌شود:

  • اندازه فایل: حداکثر 1 مگابای
  • نسبت تصویر:  1:1، 2:3، 4:1
  • حداکثر عرض تصویر: 250 پیکسل
  • حداکثر ارتفاع تصویر: 250 پیکسل
  • راهنمای مرورگرها

هنگامی که در ساخت سایت خود از تصاویر و عکسها در صفحات طراحی سایت در کرج استفاده می کنید. احتمالاً باید از کدهای html شبیه به این استفاده نمایید: img src=”mynewphoto.jpg” alt=”Words for Photo” height=”125″ width=”250″

این مسئله بسیار مهمی است که طول و عرض داده ها ارائه شود. همچنین باید توجه داشته باشید که ارائهء این اطلاعات از هنگامی ارزشمند خواهد بود که شما سایز عکسها را تغییر داده باشید. با فراهم آوردن و ارائهء اطلاعات در واقع به مرورگرها به صورت اختصاصی در تخصیص فضای صفحات(هنگام پروسهء بارگزاری تصاویر) کمک زیادی می کنید.

اگر این تعاریف را در برنامه نویسی و ساخت سایت مشخص نکرده باشید، مرورگرهای قدیمی تر نمی توانند فرمت این متنها را بخوانند و یا عکس ها و تصاویر آن وب سایت و بررسی ابعاد مختلف ناشناس مانده و متوقف می شود.

اگر این نکات را در ساخت سایت و بهینه سازی وب سایت تان در نظر بگیرید، می توانید سرعت داونلود صفحات وب سایت تان را بالا ببرید. این امر در راحتی بازدیدکنندگان وب سایت شما و میزان رضایت آنها بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 2 میانگین: 5]