میزان بازدید كنندگان از سایت و بازده آن برای شما

خانه / آموزشی / مبانی طراحی وب سایت / میزان بازدید كنندگان از سایت و بازده آن برای شما

میزان بازدید كنندگان از سایت و بازده آن برای شما

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در مبانی طراحی وب سایت

بازدیدكنندگان سایت

بازدیدكنندگان سایت ، اكثر شركت هایی كه طراحی سایت دارند. به آمار ترافیک سایت و بازدیدكنندگان سایت دسترسی دارند. كه معمولا توسط شرکت ارائه کننده خدمات میزبانی سایت (Web Hosting) فراهم شده است.

كسانی كه از این فایل ها استفاده نمی كنند. (یا با شركت میزبان وبی كه قرارداد دارند آنها را در اختیارشان قرار نمی دهد). متوجه نیستند چه چیزی را از دست می دهند. اطلاعات فراوانی برای دستیابی وجود دارد.

كه استفاده از این اطلاعات می تواند تاثیر بسزایی در بازده كار داشته باشد. آنچه در اینجا آورده می شود. آمارهای اصلی است كه معمولا در دسترس هستند. و همچنین پیشنهادهایی در مورد چگونگی استفاده از این اطلاعات.

بازدیدكنندگان سایت

بازدیدكنندگان سایت

بازدهی میزان بازدید کنندگان در طراحی سایت کرج برای صاحب سایت به دلیل افزایش فروش و درآمد، به عنوان یکی از مهمترین اهداف در طراحی و توسعه وب سایت مطرح است. در واقع، بازدید کننده‌های بیشتر به معنای افزایش ترافیک وب سایت و افزایش فرصت‌های فروش و پیشرفت کسب و کار است.

بازدهی میزان بازدید کنندگان وبسایت برای صاحب سایت بستگی به بسیاری ازعوامل دارد که شامل موارد زیر می‌شود:

کیفیت محتوا: محتوای ارائه شده در وب سایت باید جذاب و مفید باشد تا بازدید کنندگان به آن جذب شوند و از بازدید بیشتری برخوردار شوند.

بهینه سازی موتورهای جستجو: بهینه سازی موتورهای جستجو به دلیل افزایش رتبه وب سایت در نتایج جستجو، می‌تواند باعث افزایش ترافیک وب سایت و بازدید کننده‌های بیشتر شود.

طراحی وب سایت: طراحی وب سایت باید جذاب و کاربر پسند باشد تا بازدید کنندگان به راحتی بتوانند اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا کنند و به راحتی با وب سایت تعامل داشته باشند.

تجربه کاربری: تجربه کاربری به دلیل افزایش رضایت و رفتار مشتری، می‌تواند باعث افزایش ترافیک وب سایت و بازدید کننده‌های بیشتر شود.

تبلیغات: استفاده از تبلیغات مناسب می‌تواند باعث جذب بازدید کننده‌های جدید و افزایش ترافیک وب سایت شود.

ارتباط با مشتریان: ارتباط مناسب با مشتریان به دلیل افزایش رضایت و وفاداری، می‌تواند باعث بازگشت بازدید کننده‌ها و افزایش تعداد بازدید کننده‌های جدید شود.

با توجه به این موارد، بازدهی میزان بازدید کنندگان وبسایت برای صاحب سایت می‌تواند به عنوان یکی از مهمترین عوامل در موفقیت کسب و کار اینترنتی به حساب آید.


●افسانه تعداد بازدید كنندگان سایت (Hit)

مساله ایست كه اكثر بازدید كنندگان سایت ها به آن دچار هستند. که سایتهائی را می بینند که خود ستایی نظیر بیست هزار هیت در روز یا چیزی نظیر این را انجام می دهند. اما این به چه معناست ؟ متاسفانه برای یك بازاریاب اینترنت تقریبا هیچ معنایی ندارد.

هیت در واقع به تعداد تقاضاهایی گفته می شود كه سرویسگر شبكه (Web Server) دریافت می كند. مثال بسیار ساده در این مورد این است كه اگر صفحه اصلی شما (homepage) دارای بیست فایل گرافیكی مجزا باشد.

هر بازدید كننده از آن صفحه بیست هیت شمارش می شود. بنابر این اگر ادعا كنید بیست هزار هیت در روز داشته اید در حقیقت در مورد هزار بازبین كننده صحبت كرده اید. و واضح است كه چنین آماری از نظر تحلیل تجاری قابل استناد نیست.

●میانگین بازدیدكنندگان (روزانه ، هفتگی و ماهانه)

سنجش حقیقی فعالیت طراحی سایت در کرج است. مسلما در اغلب شرایط تعداد بالاتر بازدیدكنندگان مطلوب است. (و دستیابی به آن تا اندازه ای هدف بشمار میرود).

بدون دستیابی به این اطلاعات و بدون آگاهی از پیشینه بازدید كنندگان قضاوت اینكه آیا بنای ابتكار تجاری شما در جلب بازدید کننده. بصورت الکترونیکی (Online) یا سنتی (Offline)، موفق بوده است یا خیر غیر ممكن خواهد بود.

باید توجه كرد كه هر چه بازدیدكنندگان بیشتر باشند. باقی اطلاعات صحیح تر خواهد بود. علت ساده است و آن اینكه الگوی استفاده در یك گروه نمونه بزرگتر گویاتر از الگو در یك نمونه كوچكتر است. جایی كه گروهی محدود از مصرف كنندگان خاص می توانند در نتایج ایجاد ابهام كنند.

●میانگین زمان صرف شده و تعداد صفحات بازدید شده

میتواند برای مشخص كردن اینكه چقدر سایت شما توانسته است با مخاطب ارتباط برقرار كند مفید واقع شود. اگر میانگین زمانی كه افراد در سایت بوده اند كم باشد.

(مثلا كم تر از یك دقیقه) یا میانگین مخاطبین تنها از یك یا دو صفحه بازدید كرده باشند. ممكن است این نشان دهنده یك مشكل باشد. شاید سایت شما بازدیدكنندگان مناسبی جذب نكرده است.

و آنها با نگاهی سریع به سایت هنگامی كه متوجه می شوند. آنچه كه جویایش بوده اند نمی یابند از آن خارج می شوند. امكان دارد بازدیدكنندگان در یافتن اطلاعات سر درگم شده اند. و تصمیم گرفته اند در جای دیگری جویای اطلاعات باشند.

حتی امكان دارد با وجود اینكه سایتتان مورد علاقه خودتان است. ارتعاشات ذهنی نامناسبی القاء می کند. علت هرچه باشد آگاهی از مدت زمانی كه افراد در سایت شما بوده اند.

و تعداد صفحاتی كه نگاه كرده اند. می تواند مشكلات احتمالی را به شما گوشزد كند و شما را در برآورد كردن راه حل مناسب یاری دهد.

●پرطرفدارترین و كم طرفدارترین صفحات

این اطلاعات در مشخص كردن بخش های داغ و یا قسمتهایی كه در طراحی سایت کرج شما چندان مورد توجه قرار نگرفته اند، كمك می كند. اگر متوجه شوید صفحه ای كه از نظر شما بسیار مهم است.

مورد توجه واقع نشده شاید ارتباط (Link) به این صفحه باید چشمگیرتر و جذابتر شود. از طرف دیگر اگر بخشهایی از سایت را که كم اهمیت تر می دانید بازدیدكنندگان زیادی را به خود اختصاص داده است.

می توانید بخشی از بازاریابی و فروش خود را تغییر دهید. و در آن نقطه متمركز كنید. می توانید مطمئن باشید هر اطلاعاتی از این موقعیتها دریافت كنید بینش ارزشمندی در مورد علایق و انگیزه های بازدیدكنندگان به شما می دهد.

●صفحات خروج اصلی (Top Exit)

صفحات خاصی از سایت شما هستند كه بازدیدكنندگان پس از آنكه اطلاعات مورد نیازشان را دریافت كردند با دیدن آنها از سایت خارج می شوند (بالاخره آنها نمی توانند تا ابد بمانند). ممكن است یك صفحه تاییدیه (confirmation page ) مثال خوبی برای نقطه خروج باشد. یك صفحه ارتباط با سایت كه به مخاطبین اطلاع می دهد چگونه می توانند با شركت شما در ارتباط باشند نیز مناسب است. متاسفانه این به هیچ وجه واقع بینانه نیست كه تصور كنیم هر یك از بازدیدكنندگان شما دقیقا همان چیزی را كه جویای آن است در سایت شركت شما می یابد. بنابراین طبیعی است كه صفحات خروجی متعددی در نظر گرفته شود اگرچه درصد بالایی از بازدیدكنندگان از صفحات مجزا از سایت خارج شوند در این مورد بررسی دقیق ضروری است. گاهی تغییر جزیی در محتوا تاثیر مثبتی در حفظ و بازگشت دوباره مخاطبان ایجاد می كند.

●عبارات جستجوی اصلی (Top Search Phrases)

اطلاع از این عبارات در آگاهی از اینكه چه گروههایی از سایت شما بازدید می كنند بسیار مفید است. اگر عبارات مرتبط استفاده شده باشد بازدیدكنندگان یكدست بوده اند و می توانید فرض را بر این بگذارید كه بازدیدهای هدفمندی در جریان است. از طرف دیگر اگر عبارات پراکنده و متفاوتی برای یافتن سایت شما به كار رفته باشد متوجه می شویدكه بخشی از بازدید كنندگان سایت از ویژگی های همانند برخوردار نیستند. بعلاوه هنگامی كه متوجه می شوید افراد سایت شما را با تایپ كردن نام شركتتان پیدا می كنند می توانید از اینكه نام و علامت تجاری شرکت شما (Brand name) توسط عموم شناخته شده است، خرسند باشید. با مورد ملاحظه قرار دادن عبارات جستجویی كه بازدیدكنندگان شما به كار می برند به درك بهتر از مخاطبین خود دست می یابید.

●نتیجه گیری

در خاتمه، برخی افراد از این اطلاعات بهت زده و هراسان می شوند (اغلب به این علت كه حجم زیادی اطلاعات به دستشان می رسد) اما نباید چنین باشد زیرا آمارهای تخصصی بیشماری در این زمینه وجود دارند كه می تواند برای تحلیلهای عمیق تر مورد استفاده قرار گیرند.
عوامل بالا اطلاعات ارزشمندی در مورد بازدید كنندگان سایت و عملكرد وب سایت در اختیارتان قرار می دهند. به یاد داشته باشید این اطلاعات به دلیلی تولید و در اختیار شما قرار می گیرند واین به شما بستگی دارد كه از آنها استفاده كنید.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 4 میانگین: 5]