مراحل طراحی سایت

خانه / آموزشی / مراحل طراحی سایت

مراحل طراحی سایت

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در آموزشی

مراحل طراحی سایت

مراحل طراحی سایت ، طراحی وبسایت شامل چندین مرحله است. که اجرای درست هر مرحله در بهره برداری از یک سایت پر اهمیت است. در اینجا به بررسی این مراحل طراحی سایت و شناسایی اهمیت آنها می پردازیم:

1- هدفتان از داشتن وب سایت چیست ؟

در اولین مرحله از طراحی سایت در کرج به بررسی نیازی که به وبسایت هست می پردازیم. در این مرحله تمامی فعالیتهای طراحی گرافیک، دسته بندی اطلاعات و کد نویسی ها و پیاده سازی بر مبنای اهداف شما صورت می گیرد. پس در آخر سایتی که برایتان طراحی می شود. باید نیازهایتان را برآورده کند.

2- دسته بندی درست و بجا و صحیح اطلاعات

در طراحی وب سایت طبقه بندی درست اطلاعات می تواند در زمان کمی به کاربر این امکان را بدهد. تا به خواسته هایش  در مراجعه به سایت برسد. پس در این مرحله که بر اساس نیازسنجی و تعیین هدف است. باید اطلاعات را  به صورتی در سایت طبقه بندی کنیم. که تمامی نیازها و استراتژی های تعیین شده را  پوشش دهد و مشتریان به راحتی بتوانند در سایت سرچ مورد نظرشان را انجام دهند. مخاطبین و مشتریان شما به سهولت بتوانند اطلاعات مورد نظر خود را در آن بیابند.

3- طراحی گرافیک سایت

بعد از طبقه بندی اطلاعات، نوبت به تیم طراحی گرافیک است. که طرح مورد نظر خود را بر اساس نوع فعالیت و اهداف شما پیاده سازی کنند . زیبایی نمای ظاهری سایت بسیار مهم است و در جلب توجه مشتری و بیننده تاثیر به سزایی دارد. استفاده از رنگ ها بصورت صحیح بسیار حائز اهمیت است. از موارد دیگری که به افزایش بازدید و بهره وری سایت کمک می کند قرارگیری هدفمند اطلاعات در طرح سایت است.

4- اسلایس سایت و تبدیل کردن گرافیک به HTML

در این مرحله اسلایس کاران باید گرافیک طراحی شده را به  html مبدل کرده و برای پیاده سازی  کردن به برنامه نویسان تحویل دهند. البته اسلایس سایت باید بر اساس استانداردهای html انجام گیرد.

5- برنامی نویس و پیاده سازی سایت

طراحی سایت کرج روش های مختلفی دارد اما در این میان پیداکردن مناسب ترین روش و استفاده کردن از آخرین تکنولوژی ها باید به موازات خواسته های سایت شما صورت گیرد. نکته مهم دیگر در پیاده سازی و برنامه نویسی وب سایت قابلیت آپدیت کردن آن در آینده است. چون وب سایت باید قابلیت ارتقا و بروز رسانی داشته باشد.

6- تست کردن و بارگذاری کردن سایت

مرحله ی بعد از برنامه نویسی اولیه وب سایت : لازمه سایت تست شود و البته چهارچوب نهایی آن مشخص شود. در این مرحله ایرادات احتمالی شناسایی شده و رفع می شود.

7- بارگذاری سایت در فضای نهایی و ورود اطلاعات

سایت طراحی شده آماده شده برای ورود اطلاعات و بارگذاری نهایی.

8- مرحله بهینه سازی وبسایت برای موتورهای جستجو یا همان سئو

پس از بارگزاری سایت در اینترنت، به بحث سئو میرسیم که بسیار مهم است چون دسترسی کاربران به سایت شما عموما از راه این جستجو ها صورت می پذیرد.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 1 میانگین: 5]