طراحی وب سایت مساعد با موتورهای جستجو – 3 راه استفاده از Css

خانه / آموزشی / طراحی وب سایت مساعد با موتورهای جستجو – 3 راه استفاده از Css

طراحی وب سایت مساعد با موتورهای جستجو – 3 راه استفاده از Css

این مقاله به 3 نکته ساده و بسیار موثر از تکنیک های طراحی سایت برای بهبود طراحی وب سایت شما و ارائه بهتر آن در موتورهای جستجوی اصلی اشاره می کند.اول از همه باید بدانید که css چیست؟Css مخفف کلمات cascading style sheets می باشد.Css روشی برای جداسازی کدهای ارائه شده از محتوای واقعی وب سایت شما می باشد.

Css

Css

معمولاً شما اقدام به ساخت مجموعه ای از قوانین css می کنید که در فایل های جداگانه قرار گرفته اند و البته دارای نام پسوند css هم می باشند. بعد از آن با استفاده از لینک تگ html در صفحات وب سایت به فایل css پیوند داده می شوید. مزایای بسیار بسیار زیادی از طراحی وب سایت با جداسازی کدهای ارائه شده با فایل های تفکیک شدهء css وجود دارد که در این مقاله به 3 روش بسیار عالی که می توانید برای طراحی سایت خود از css استفاده نمایید، ارائه شده است. این روش طراحی سایت بسیار مساعد با موتورهای جستجو می باشد.

 • تکنیک شماره 1 طراحی سایت – استفاده از CSS در ساختار محتوابیایید حقایقی که در مورد موتورهای جستجو می دانیم را در نظر بگیریم. موتورهای جستجو ربات های خود را برای خواندن محتوا به وب سایت شما می فرستند. راحتتر اینکه آنها به دنبال بهترین محتواها هستند زیرا موتورهای جستجو وقت زیادی برای جستجوی مطالب به هدر نمی دهند. پس باید گفت چه دلیلی وجود دارد که با نشانه گذاری های نمایشی با حجم زیاد و غیر ضروری در صفحات باعث ایجاد حفره های امنیتی در وب سایت شوید؛ در صورتی که به راحتی می توانید با فایل های تفکیکی – CSS این حفره های امنیتی را از بین ببرید.
  در اکثر موارد این به معنای جایگزینی تگ های جداول فرعی با تعداد کمتری از تگ های Html است که میتواند با قوانین css فرمت شده باشد. حذف اکثریت قریب به اتفاق نشانه گذاری های(کدها) نمایشی و فرمت محتوا به سادگی باعث ایندکس شدن وب سایت شما توسط موتورهای جستجو می شود.
 • تکنیک شماره 2 طراحی سایت – استفاده از CSS برای شکل دهی به تگ های عنوانهمچنین می دانیم موتورهای جستجو اهمیت زیادی برای تگ header و یا عنوان H1-H2-H3 و غیره که در صفحات وب شما وجود دارد، قائل می باشند. مواردی که اکثر طراحان وب سایت بی تجربه انجام میدهند، استفاده از تگ های عنوان که به طور پیش فرض در مرورگرهای مدرن وجود دارد و متنهای سفید و سیاه و حجیم است که بسیار صورت زشتی برای وب سایت ایجاد می نماید.
  این جایی است که css از آن می آید. css می تواند به صورتی بسیار آسان استفاده شود و تگ عنوان شما را به صورت مناسبی فرمت نماید. محتوای متن جذاب، از نظر موتورهای جستجو نمرهء خوبی دریافت کرده و در نظر کاربر نیز چشم نواز و بی نقص می باشد.
 • تکنیک شماره 3 طراحی وب سایت – استفاده از css برای ساخت تصاویر rolloverبه طور سنتی تصاویر rollover برای استفادهء 2 مورد گرافیکی برای خاموش و روشن بودن کدهای جاوااسکریپت می تواند صفحات وب سایت شما را حجیم تر نماید و از آنجایی که این فایل ها محتوا ندارد،فقط به عنوان یک سری حروف شکسته و نامفهوم در موتورهای جستجو نمایان شود. بنابراین تعبیه تعداد زیادی فایل جاوااسکریپت در صفحات وب میتواند بر رتبه بندی وب سایت شما تاثیر منفی داشته باشد.
  راه بهتری برای دستیابی به همان تاثیرات مثبت در طراحی وب سایت، استفاده از css می باشد. هنوز به آن 2 مورد گرافیکی نیاز دارید اما در واقع نیاز به ایجاد یک لینک متن معمولی در صفحات وب خود می باشید (که همچنین باید دارای کلمه کلیدی هدفمند در متن anchor باشد) و همچنین استفاده از قالب css برای فرمت ظاهر آن ضروری است.
  این روش به سادگی باعث ایجاد عناصر block level در html می باشد. طول و عرض آن را تنظیم نموده و سپس 2 عکس متفاوت پس زمینه را تعریف نمایید. یکی برای زمانی که لینک در حالت off و دیگری برای زمانی که وضعیت کاربر بر روی لینک صفحه معلق می باشد.

نتیجه گیری:

Css یک روش بسیار قدرتمند جداسازی کدهای نمایشی محتوای متون صفحات وب شماست. مزایای بهینه سازی موتورهای جستجو در استفاده از css برای طراحی وب سایت شما غیر قابل انکار می باشد. پس چرا امروزه از تکنیک css در طراحی سایت خود استفاده نمی کنید!

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 8 میانگین: 5]