طراحی سایت بر اساس اصول سئو

خانه / آموزشی / طراحی سایت بر اساس اصول سئو

طراحی سایت بر اساس اصول سئو

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در آموزشی

اصول سئو

اصول سئو ، بسیاری از طراحان سایت های اینترنتی در مورد نتیجه رتبه بندی سایت های ساخته شده اشان در موتورهای جستجو (SERPs) شکایت دارند. اما مسئله ای که آنها درست درک نکرده اند این است که طراحی سایت آنها بر اساس اصول سئو و موتورهای جستجو طراحی نشده است.

در واقع در محتوای سایتهای بهینه سازی (سئو) شده بیشتر از کلمات کلیدی استفاده شده و برای موتورهای جستجو اصولی تر می باشند. یک طراح وب سایت در هنگام ساخت و طراحی سایت حتماً باید بازدیدکنندگان را در ذهن خود داشته و خواسته های آنها را در نظر بگیرد. در این صورت موتورهای جستجو وب سایت شما را در بالاترین رتبهء لیست قرار خواهند داد. وب سایت خوش ساخت تضمین کنندهء تبدیل بازدیدکننده به مشتری می باشد. در واقع باید مطمئن باشید وب سایت شما به گونه ای طراحی شده که هم مورد تایید موتورهای جستجو بوده و هم موجب رضایت بازدید کنندگان باشد.

نکاتی برای طراحی سایت بر اساس اصول سئو و مورد تایید موتورهای جستجو مانند گوگل:

استفاده از متا tagsها (برچسب ها):

موتورهای جستجو قبل از جستجو مطالب به بررسی برچسب ها (tags) می پردازد. بخش عمده ای از نتایج جستجو از طریق برچسب ها بدست می آید. برچسب های عنوان به موتورهای جستجو و بازدید کنندگان سایت کمک می کند. تا راحتتر متوجه مفهوم مطالب طراحی سایت در کرج ها شده و دریابند که موضوع هر سایت در چه موردی می باشد. برچسب توضیحات در بخشی از لیست نتیجهء جستجو وجود دارد. برچسب هایی که به درستی فرمت شده اند نقش مهمی در ساخت وب سایت هایی که هماهنگ با اصول اساسی موتورهای جستجو می باشند دارد.

Breadcrumbs در وب سایت:

Breadcrumbs ها لینکهای راهبری هست که در لینک های داخلی وب سایت ارائه میشوند. این لینک ها صفحه وب را به گروهی از لینکهای اصلی و فرعی متصل می کند. Breadcrumbs ها در توزیع رتبهء صفحه به صفحات دیگر لینک شده وب نیز کمک می کند.
در واقع باید از کلید واژه ها به عنوان اهرمی بین متون و مطالب وب سایت و Breadcrumbs ها استفاده نمایید. به خاطر داشته باشید که قبل از عنوان اصلی صفحهء وب حتماً Breadcrumbs ها را قرار دهید.

انجام بهینه سازی فعالیت ها در صفحه (سئو):

بهینه سازی وب سایت به طور عمده شامل بهینه سازی فعالیتهای صفحهء وب بوده که به چند صورت می باشد:

– اضافه کردن برچسب عنوان به صفحهء وب
– (از آن جهت که موتورهای جستجو قادر به خواندن تصاویر نمیباشند) اضافه کردن برچسب مبدل تصاویر
– نام گذاری تصاویر بر اساس کلمات کلیدی استفاده شده در وب سایت و جدا سازی کلمات کلیدی طولانی با وسیله خط رابط بین کلمات
– قرار دادن کلید واژه به عنوان اهرم بین متن و لینک آن
– بهینه سازی محتوای صفحات وب و اطمینان از چگالی کلمات کلیدی ( کمتر از 2٪ در هر متن)

لینکهای داخلی مهمترین بخش صفحات وب:

اتصال لینکهای داخلی وب سایت به spider ها کمک کرده تا در هنگام جستجو، وب سایت را جستجو کند. صفحات وب بر اساس رده بندی به هم مرتبط می شوند. به طور مثال فروشگاه کتاب آنلاین می تواند به صفحه وب نویسنده آن لینک شود.
در بسیاری از موارد مشاهده شده است. که وب سایت هایی که لینکهای آن به هم متصل هستند. همواره رتبه بهتری از وب سایت هایی که لینکهای آن به یکدیگر متصل نشده اند دارند. شما می توانید از صفحه اصلی وب سایت خود به صفحات مهم طراحی سایت کرج با استفاده از اهرم مناسبی چون متن وب سایت متصل شوید.

استفاده از (سئو) مناسب با ساختار URL ها:

موتورهای جستجو آدرسهایی که حاوی کدهای PHP/ASP نمی باشند را تشخیص نمی دهد. بهینه سازی که با ساختار URLها مناسب می باشند. از خطوط ارتباطی مابین کلید واژه ها در آن استفاده می نمایند. می توان آدرس URL خود را به صورت دستی از طریق فایل HTaccess بنویسید. WordPress برای تغییر ساختار آدرس شما گزینه ای ارائه می کند. که به وسیله آن می توانید با یک کلیک ساختار آدرس URL خود را تغییر دهید.

ایجاد XML نقشه سایت در وب سایت:

وجود نقشه سایت در طراحی سایت به موتورهای جستجو کمک می کند که تمامی صفحات وب سایت شما را کشف نماید. برای این کار ابزارهای رایگان زیادی به صورت آنلاین برای ایجاد کردن نقشه سایت XML در دسترس میباشد.
در واقع می توانید در نقشه سایت “اولویتها” و “تغییر فرکانس” برچسب ها را انجام دهید.اولویت برچسب ها نشان دهندهء اهمیت صفحات وب در موتورهای جستجو می باشد. و این برچسب های تغییر فرکانس به موتورهای جستجو اعلام می نماید که چگونه اغلب این فرکانس صفحات تغییر میکند.
یک بهینه سازی وب کامل باعث افزایش شانس شما در داشتن رتبهء بالا در موتورهای جستجو شده و یک فرصت مناسب برای تبدیل بازدیدکننده به مشتری برای طراحی سایت در کرج شما ایجاد می کند.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 2 میانگین: 5]