ساخت سایت – خطای 404 و پراکنده شدن بازدیدکنندگان

خانه / آموزشی / ساخت سایت – خطای 404 و پراکنده شدن بازدیدکنندگان

ساخت سایت – خطای 404 و پراکنده شدن بازدیدکنندگان

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در آموزشی

خطای 404

خطای 404 ، پیغام “صفحه یافت نشد” و یا پیغام خطای 404 یک پاسخ استاندارد از طرف وب سرور است. و هنگامی ظاهر می شود که نمی تواند آدرس URL درخواستی یا آدرس وب سایت را پیدا نماید.

تصور کنید سرتاسر شهر را رانندگی کردید تا از یک کسب و کار تجاری بازدید نمایید. و سپس با علامت “بسته است” روی درب آن شرکت در ساعات اداری مواجه شوید.

مواجه با پیغام خطای 404 دقیقاً مانند علامت “بسته است” می باشد. دقیقاً به بازدیدکننده این پیام را منتقل می کند که طراحی سایت شما برای کسب و کار آنلاین فعال نیست.

اگر برای انجام کسب و کار اینترنتی اقدام به ساخت سایت کرده در وب تلاش می کنید. باید مطمئن شوید که وب سایت شما به راحتی در جستجو ها پیدا شده و مانند ساعت کار می کند.

وب سایت یک بازار 24 ساعته ای است که هفت روز هفته فعال می باشد. افراد انتظار دارند که در تمام این مدت وب سایت ها در دسترس باشند.

هنگامی که شخصی بر روی لینک وب سایت شما کلیک می کند. و با خطای “صفحه یافت نشد” مواجه می شوند. آنها به احتمال زیاد به سایت شما به عنوان یک وب سایت خراب نگاه کرده و یا تصور می کنند. که وب سایت شما وجود خارجی ندارد.

اگر افراد واقعاً انگیزه قوی داشته باشند. آنها ممکن است به دلایل دیگری به دنبال طراحی سایت در کرج شما باشند. و اگر انگیزهء افراد به اندازه کافی قوی نباشد. مطمئناً اقدامی نمی کنند. 

– چرا خطای 404 رخ می دهد؟

هر شخصی ممکن است با یک کلیک بر روی لینک ناقص و یا شکسته با خطای 404 مواجه شود. این یکی از شایع ترین دلایل ایجاد خطای 404 می باشد. یک لینک به دلایل متعددی می تواند به صورت ناقص و شکسته در بیاید.

افراد اغلب URL صفحات وب خود را هنگام طراحی مجدد وب سایت بازنویسی می کنند. و یا ممکن است برای بهینه سازی وب سایت خود (سئو) در موتورهای جستجو از کلمات کلیدی در URL خود استفاده نمایند.

هنگامی که یک URL بازنویسی می شود، هر لینک دیگری در آن صفحه از URL قدیمی و شکسته شده استفاده می کند. و هیچ شخصی نمی تواند آن صفحه را مشاهده نماید.

چرا باید ارور 404 را برطرف کرد؟

ارور 404 به چند دلیل قادر است در طراحی سایت در کرج سبب مشکل شود.

یکی از بزرگترین علت هاش این می باشد که سبب نا امید شدن بازدیدکنندگان شما می شود. آنها سعی دارند دسترسی به یک محتوا داشته باشند اما به جای مشاهده محتوایی که انتظار دارند، ارور 404 را میبینند.

به همین علت، باید سعی داشته باشید ارورهای 404 را در سایت خود برطرف سازید.

ارور 404 علاوه بر ایجاد یک تجربه کاربری ضعیف، قادر هستند به طور غیر مستقیم در بهینه سازی موتور جستجو نیز تاثیرگذار باشند. اگر ارور 404 در نتیجه خرابی پیوند داخلی یا خارجی باشد، امکان دارد سبب پایین امدن ارزش لینک شود.

گوگل صفحات مختلف را بر اساس تعداد پیوندهایی که به آنها اشاره می کند رتبه بندی می کند. بنابراین اگر پیوندی به جای نشانی اینترنتی واقعی، به صفحه ای که مفقود شده است اشاره کند، به نفع شما نخواهد بود.


– چگونگی اجتناب از بروز خطای 404 

این نکات راهنمایی برای شماست تا بازدیدکنندگان با خطای “صفحه یافت نشد” مواجه نگردند:

  • ارسال و ثبت سریع صفحات جدید به موتور های جستجو
  • ثبت در گوگل
  • ثبت در Bing
  • مطمئن شوید که کوچکترین جزء از لینک قدیمی به صفحات جدید تغییر و متصل شده است. این مقاله شامل لیستی از ابزار برای قرار دادن لینک های قدیمی در مکان مناسب، چه در صفحات جدید طراحی سایت کرج و چه در سراسر وب می باشد.
  • اگر شما آدرس URL یکی از صفحات وب خود را تغییر دهید. بازدیدکنندگان از صفحهء قدیمی با استفاده از کد تغییر مسیر 301، تغییر مسیر داده و به صفحهء جدید منتقل می شوند.
  • همچنین شما می توانید به صورت دستی هم تغییر مسیر برای افراد ایجاد نمایید. می توانید در URL صفحهء قدیمی اصلاح انجام دهید و افراد را به بازدید از صفحهء جدید دعوت نمایید. اطمینان حاصل فرمایید که لینک اصلاح شده در صفحهء جدید قرار گرفته است.
  • همچنین بسیار مناسب است که اطلاعات تماس خود را در لینک جدید قرار دهید. تا اگر بازدیدکنندگان به اشتباه افتادند و نیاز به ارتباط مستقیم با شما پیدا کنند بتوانند با شما در ارتباط باشند. در واقع با این کار برای بازدیدکنندگان خود اعتماد سازی خواهید کرد.
  • شما می توانید از طریق شرکت ارائه دهندهء میزبان وب سایت تان “خطای 404” و تغییر مسیرها در وب سایت تان را بررسی نمایید. هنگامی که یک کاربر به URL در صفحهء قدیمی وارد می شود. میزبان وب شما می تواند بازدیدکنندگان را به صفحهء مشخص جدید هدایت و رفع خطای 404 را انجام دهد.
  • با ثبت تغییرات در طراحی سایت در کرج می توانید همیشه سازمان یافته و منظم باشید. سپس می توانید به عقب بازگشته و مشکلات لینک را رفع نمایید.

– خطاهای 404 و اشتباهات تایپی

در صورتی که آدرس نام دامنه در کادر مرورگر اشتباه تایپ شود. هر فردی ممکن است خطای 404 را دریافت نماید. شما نمی توانید تمامی خطاهای تایپی و نوشتاری نام دامنهء وب سایت تان را حدس زده و یا تخمین بزنید.

اما اگر نام دامنه شما به راحتی غلط تایپ شده و یا درست تلفظ نمی شود. می توانید این اشتباهات معمول را به عنوان نام دامنه خریداری نمایید.

سپس کد 301 تغییر مسیر در هر یک از این اشتباهات تایپی که حال تبدیل به نام دامنه شده اند. را به وب سایت اصلی اتان ایجاد و متصل نمایید. این روش خوبی برای هدایت بازدیدکنندهء گمراه به وب سایت تان می باشد.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 2 میانگین: 5]