دلایل ضرورت ارزیابی طراحی وب سایت

خانه / آموزشی / دلایل ضرورت ارزیابی طراحی وب سایت

دلایل ضرورت ارزیابی طراحی وب سایت

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در آموزشی

ارزیابی طراحی وب

ارزیابی طراحی وب ، همانطور که در مقاله قبلی بطور مختصر درباره ارزیابی طراحی سایت بحث شد. تست ارزیابی طراحی وب سایت شامل استفاده از چند کاربر عادی برای انجام یک سری از فعالیت های خاص در سایت شما می باشد.

که هیچ تجربه ای از استفاده سایت شما نداشته و با شغل شما نیز آشنایی ندارند. با مشاهده نحوه انجام این فعالیت ها توسط کاربران، می توان میزان بازده سایت و اشکالات موجود در آن را کشف نمود.

ارزیابی طراحی وب سایت بسیار مهم است زیرا طراحی سایت مناسب و جذاب می‌تواند تجربه کاربری بهتری را برای بازدیدکنندگان فراهم کند و بهبود قابل توجهی در نرخ تبدیل و فروش به دنبال داشته باشد. در ضمن، طراحی وب سایت با توجه به نیازها و سلیقه مشتریان باید به روز و حرفه‌ای باشد.

به عنوان مثال، برای بهبود سئو وب سایت، باید از کلمات کلیدی مناسب در عنوان، توضیحات و محتوای طراحی سایت در کرج استفاده کنید و همچنین سایت خود را به شکلی طراحی کنید که سرعت بارگیری آن بالا باشد و بهینه شده باشد. همچنین، محتوای سایت باید ارزشمند، مرتبط و جذاب باشد تا بازدیدکنندگان بیشتری جذب شوند.

در مورد بازاریابی و تبلیغات آنلاین، می‌توانید از تکنیک‌هایی مانند تحلیل عملکرد تبلیغات، استفاده از کلمات کلیدی مناسب، بهینه سازی صفحات وب، استفاده از تبلیغات جستجو و غیره استفاده کنید.

بنابراین، ارزیابی طراحی وب سایت و بهینه سازی آن از جمله مهمترین عواملی است که می‌تواند به بهبود نتایج بازاریابی و فروش شما کمک کند.

همچنین، اگر طراحی سایت شما بهینه نشده باشد، در موتورهای جستجو به خوبی رتبه بندی نمی‌شود و بنابراین از دید بازاریابی آنلاین، نتوانید به بهترین نتیجه برسید. بنابراین، برای بهینه سازی وب سایت خود و جلب توجه مخاطبین باید از تکنیک‌های سئو و بازاریابی مناسب استفاده کنید.

دلایل داشتن وب سایت در طراحی سایت در کرج

  •  بازاریابی و جذب کاربران و مشتریان بیشتر به کسب و کار و تجارت خود از دلایل داشتن وب سایت
  •  صرفه جویی کردن در هزینه‌های مرتبط با معرفی تجارت خود به دیگران از دلایل داشتن وب سایت
  •  وبسایتِ کسب و کار شما یک تریبون و ویترین برای کسب و کارتان به حساب می اید.
  •  وب سایتِ تجارت شما، محلی می باشد که قادر است به مشتریان و کاربرانتان به صورت ۲۴ ساعته خدمت رسانی نماید.
  •  شما قادر هستید به وسیله وب سایتتان روابط جدیدی با کاربران و مشتریان خود تشکیل دهید.
  •  وب سایت شما این امکان را به شما می‌دهد تا قادر باشید مشتریان خود را تحلیل و ارزیابی نمایید.
  • برخورداری از یک وب سایت اختصاصی و یک ایمیل اختصاصی از دلایل داشتن وب سایت
  •  تعامل و ارتباط بیشتر و نزدیکتر با مشتریان و کاربران از دلایل داشتن وب سایت
  •  اعتماد سازی مناسب در نظر مشتریان و کاربران از دلایل داشتن وب سایتتست ارزیابی طراحی وب سایت ساده، کم هزینه، سریع و تقریبا همیشه در بردارنده نتایج مفید برای شغل شماست. اما تنها درصد کمی از صاحبان سایت حاضر به انجام آن هستند. برای ترغیب بیشتر صاحبان سایت برای انجام این تست، دلایلی که بیان کننده تاثیر مثبت ارزیابی طراحی سایت در کرج برای شغل و حرفه شما می باشد. را در این مقاله مورد بحث قرار می دهیم:

8 دلیل ضرورت ارزیابی طراحی وب سایت:

1- توجه بیش از اندازه به ظاهر سایت

معمولا اولین باری که وب سایتی برای یک شرکت خاص طراحی می شود. رئیس آن شرکت بیشتر بر روی ظاهر و ناوبری سایت حساسیت بخرج می دهد. و مسئول مربوطه نیز به جای کنترل نحوه معرفی محصولات شرکت در سایت، تمام وقت خود را صرف ظاهر سایت می کند.

2- مشکل بودن تشخیص برخی موارد

همیشه تغییرات کوچک و ساده ای در جهت افزایش بازده سایت وجود دارد. که از نظر پنهان می ماند و بدون انجام تست ارزیابی طراحی وب سایت این تغییرات برای همیشه پنهان خواهند ماند.

3- غیر قابل رویت بودن برخی موارد توسط صاحبان سایت

ممکن است وب سایت شما از نظر خودتان بسیار به شغل شما نزدیک باشد. اما صرف نظر از تعداد افرادی که در شرکت شما در این زمینه فعالیت می کنند. معمولا موارد زیادی وجود دارد که توسط هیچکدام از آنها قابل تشخیص نیست. و تنها با کمک گرفتن از کاربران سایتتان می توانید از این موارد آگاه شوید.

4- اختلاف نظر کاربران و صاحبان سایت در مورد طراحی سایت

بیشتر وب سایت ها بگونه ای است که کاربران هنگام استفاده از طراحی سایت در کرج باید انتخاب های زیادی را از بین گزینه های مختلف انجام دهند. ممکن است از نظر شما نحوه سازماندهی این اطلاعات در سایت کاملا بی نقص و موثر باشد.

در حالی که از نظر کاربران بسیار گنگ و پیچیده است. انجام ارزیابی طراحی سایت کرج وجود هرگونه اشکال در ناوبری یا ساختار قرارگیری اطلاعات بر روی سایت را برای شما مشخص کند.

5- کاربران سایت با سلایق مختلف

کاربران گوناگون با سلایق متفاوتی با طراحی سایت در کرج شما ارتباط برقرار می کنند. ارزیابی طراحی وب سایت می تواند نحوه ارتباط برقرار کردن طراحی سایت با افراد مختلف را مشخص نماید.

6- ترافیک بالا، اما سوددهی اندک

شما ممکن است با استناد به آمار حاصل از Google Analytics دریابید که ترافیک سایت بالایی دارید، اما اکثر کاربران سایت، بدون خرید هیچ محصولی از سایت خارج می شوند. ارزیابی طراحی وب سایت نه تنها مواردی را که کاربرانتان در استفاده از سایت با آن مواجه می شوند. را به شما نشان می دهد.

بلکه علت بروز این مشکلات را نیز نمایان می کند. موارد کوچکی که کاربران را در استفاده از سایت شما دچار مشکل می کند. ممکن است هزینه سنگینی را نیز بر شغل شما تحمیل کند. ارزیابی طراحی وب سایت می تواند شما را بر این موارد مسلط گرداند.

7- یافتن نکات مثبت طراحی

ارزیابی طراحی وب سایت فقط در مورد یافتن مشکلات نیست. بلکه ممکن است بخش هایی در سایت شما وجود داشته باشد که بخوبی کار می کنند. و ارزیابی طراحی سایت این بخش ها را نیز مشخص می کند. تا تیم طراحی موارد مشابه بیشتری را در سایت مورد استفاده قرار دهند.

8- یافتن نکات منفی طراحی

انتظار می رود ارزیابی طراحی سایت قسمت هایی از سایت شما را نیز مشخص کند. که عملا هیچ بازدهی را برای شغل شما در بر ندارد. آنها ممکن است سبب بروز هیچ مشکلی نشوند. اما احتمالا فضایی که آنها بر روی صفحات اشغال می کنند می تواند به موارد مفیدتر اختصاص داده شود.

نتیجه گیری

ارزیابی وب سایت می تواند نتایج مفیدی را برای شغل شما به همراه داشته باشد و انجام آن نیز بسیار ساده است. بسیاری از پیشنهادات تجاری در این زمینه وجود دارد که به شما اجازه استفاده از مجموعه نرم افزارها و داده های خود را برای انجام این آزمایش داده و نتایج حاصله را در کمتر از یک روز به شما ارائه می دهند. کافی است واژه “user testing” را در گوگل جستجو کرده از میان گزینه های موجود را در این زمینه یکی را انتخاب کنید. 

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 2 میانگین: 5]