جایگاه انیمیشن در طراحی وب سایت

خانه / آموزشی / جایگاه انیمیشن در طراحی وب سایت

جایگاه انیمیشن در طراحی وب سایت

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در آموزشی

انیمیشن

انیمیشن ، قبلا اینترنت پر بود از متن‌های پاراگراف بندی شده  و در کنارشان تعدادی عکس کوچک و تفاوت عمده و اصلیشان با سایر رسانه‌ها، پیوند بین این صفحات بود.

اما کم کم این سایت ها که خیلی خشک بودند. جای خودشان را به ساختارهای متنوع‌ تر با طراحی حرفه ای دادند. دیگر هدف ها تغییر کرد و هدف بسیاری از سایت ها چیزی فراتر و بالاتر از انتقال اطلاعات متنی همراه با تصاویر بود.

حالا وقت آن رسیده که  سایت ها با کاربران ارتباط برقرار کرده و آنها را جذب خود کنند تا از این طریق بتوانند کسب درآمد کرده یا به دیگر اهدافشان دست یابند.

اینجا  بود که رشته جدیدی از «دیزاین» مطرح شد: Web Design. بنابراین طراحی نقش مهمی در وب پیدا کرد. و توجه افراد را به خود جلب کرد.

یکی از شیوه های جذاب و زیبا برای از بین بردن سکون و یکنواختی صفحات وب، متحرک سازی صفحات  یا انیمیشن بود. این گرافیک متحرک، به دو شکل در وب گسترش پیدا کرد.

مورد اول لوگوها و بنرهای تبلیغاتی هستند. که در آنها از حرکت برای جذب بیشتر نگاه استفاده می شد. و مورد بعدی انیمیشن یا حرکتی بود. به عنوان مثال یک menu که با رفتن ماوس روی آن باز می‌شود.

امروزه این دو شکل بسیار با هم تلفیق شده. و تمایز آنها گاه امکان‌ پذیر نیست. و ما شاهد شکل‌ گیری سبکها، گرایشات و مدهای جدیدی در طراحی وب هستیم .

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 2 میانگین: 5]