جایگاه انیمیشن در طراحی وب سایت

خانه / آموزشی / جایگاه انیمیشن در طراحی وب سایت

جایگاه انیمیشن در طراحی وب سایت

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در آموزشی

قبلا اینترنت پر بود از متن‌های پاراگراف بندی شده  و در کنارشان تعدادی عکس کوچک و تفاوت عمده و اصلیشان با سایر رسانه‌ها، پیوند بین این صفحات بود. اما کم کم این سایتها که خیلی خشک بودند جای خودشان را به ساختارهای متنوع‌ تر با طراحی حرفه ای دادند . دیگر هدف ها تغییر کرد و هدف بسیاری از سایتها چیزی فراتر و بالاتر از انتقال اطلاعات متنی همراه با تصاویر بود.حالا وقت آن رسیده که  سایتها با کاربران ارتباط برقرار کرده و آنها را جذب خود کنند تا از این طریق بتوانند کسب درآمد کرده یا به دیگر اهدافشان دست یابند . اینجا  بود که رشته جدیدی از «دیزاین» مطرح شد: Web Design. بنابراین طراحی نقش مهمی در وب پیدا کرد و توجه افراد را به خود جلب کرد .
یکی از شیوه های جذاب و زیبا برای از بین بردن سکون و یکنواختی صفحات وب، متحرک سازی صفحات  یا انیمیشن بود. این گرافیک متحرک، به دو شکل در وب گسترش پیدا کرد. مورد اول لوگوها و بنرهای تبلیغاتی هستند که در آنها از حرکت برای جذب بیشتر نگاه استفاده می شد. و مورد بعدی انیمیشن یا حرکتی بود. به عنوان مثال یک menu که با رفتن ماوس روی آن باز می‌شود.
امروزه این دو شکل بسیار با هم تلفیق شده و تمایز آنها گاه امکان‌ پذیر نیست و ما شاهد شکل‌ گیری سبکها، گرایشات و مدهای جدیدی در طراحی وب هستیم .

[تعداد: 2   میانگین: 5/5]