تفاوت انواع گواهینامه EV, OV, DV, SSL

خانه / آموزشی / تفاوت انواع گواهینامه EV, OV, DV, SSL

تفاوت انواع گواهینامه EV, OV, DV, SSL

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در آموزشی

گواهینامه SSL

گواهینامه SSL انواع مختلفی دارد. که هر نوع آن تامین کننده نیاز خاصی است. و از اعتبار و قیمت متفاوتی برخوردار میباشد و علاوه بر تامین امنیت می تواند اعتبار یک سازمان را نشان دهد. ابتدا به منظور انتخاب بهترین نوع گواهینامه SSL و صرف مناسب ترین هزینه به منظور برآورده. نمودن نیاز و کارایی مطلوب، مطالب زیر را با دقت مطالعه کنید:

1- گواهینامه اعتبار سنجی دامنه یا (DV (domain validation :

در این نوع از گواهینامه  SSL صادر کننده ی گواهینامه بر اساس نام دامنه اعتبار سنجی را انجام میدهد. و به بررسی صحت یا اعتبار سازمان و یا صاحب دامنه نمی پردازد. و زمان بسیار کوتاهی از درخواست تا صدور دارد به طوری که بیشتر صادرکنندگان به صورت آنلاین و در لحظه آن را صادر می کنند.
این گواهی عموما برای صاحبان طراحی سایت در کرج و اشخاص عادی یا به اصطلاح شخص حقیقی مناسب است که هدف از تهیه گواهی SSL برای آنها صرفا تغییر http به httpS است. البته شرکتها و اشخاص حقوقی نیز می توانند از این نوع گواهینامه استفاده کنند.
معمولا درخواست اعتبار سنجی یا گرفتن تایید در نوع DV از طریق ارسال ایمیل به یک آدرس از دامنه که صادر کننده مشخص می کند مثل admin@domain یا webmaster@domain انجام می شود و پس از دریافت مشخصات در ایمیل و لینک تایید گواهینامه SSL برای دامنه مورد نظر صادر می شود و صاحب سایت پس از نصب می تواند از قابلیت ( SSL/TLS) استفاده کند.
این نوع گواهینامه مشکل امنیتی از لحاظ فنی نخواهد داشت و تنها از لحاظ اعتبار اهمیت دارد چون هیچ نامی از صاحب گواهی SSL یا سازمان مربوطه در بخش اصلاعات گواهینامه در مرورگر به بازدید کننده نمایش داده نمی شود.

2- گواهینامه اعتبارسنجی سازمانی (OV (organization validation :

این نوع گواهینامه SSL علاوه بر تامین امنیت برای تایید اعتبار یک کسب و کار و تجارت اینترنتی است و سطح اعتبار بسیار بالاتری نسبت به گواهینامه SSL DV را دارد و بازدید کنندگان طراحی سایت کرج مربوطه با مشاهده نام سازمان در بخش جزئیات گواهینامه با اطمینان از این طراحی سایت ها سرویس می گیرند. این نوع گواهینامه با توجه به مدارک مورد نیاز فقط به اشخاص حقوقی و صاحبان کسب و کار دارای مدارک رسمی دولتی قابل واگذاری می باشد . خرید گواهینامه OV SSL نیازمند تایید کامل هویت درخواست کننده است. شرکتها ، سازمانهای دولتی ، بانکها ، وزارتخانه ها و به طور کل اشخاص حقوقی از متقاضیان این نوع گواهینامه SSL هستند. درخواست کننده باید مدارک کامل ثبتی و قانونی و هویتی شرکت، سازمان و نهاد مربوطه را به همراه فرمهای درخواستی و معرفی یک شخص مسئول همراه مدارک در مرحله اول به صورت اینترنتی فرستاده. و پس از قبول درخواست از سمت صادر کننده نسخه ترجمه شده تمام مدارک مهر شده را از طریق پست بین المللی مثل DHL به صادر کننده میفرستند. در صورت تهیه و فعال کردن این گواهینامه، اطلاعات تایید شده هویت آن سازمان در بخش جزئیات گواهینامه SSL نشان داده می شود که خاص آن سازمان، شرکت و یا نهاد می باشد.

3- گواهینامه اعتبار سنجی (EV (Extended Validation :

گواهینامه SSL EV مشخصه اصلی این نوع گواهینامه نشان سبز رنگ در مرورگر است. و دریافت آن بسیار شبیه گواهینامه OV ولی با اعتبار و ارزش خیلی بالاتر است. و معمولا سازمانهای بزرگ در دنیا از جمله شرکتهایی مثل گوگل از این نوع گواهینامه استفاده می کنند. مدارک مورد نیاز برای سفارش این نوع از گواهینامه SSL همانند گواهینامه OV می باشد با این تفاوت که اهراز هویت سازمان و یا شرکت دقیق تر بوده. و مدارک و دقت بیشتری برای رسیدگی نیاز دارد. هزینه آن نیز بالاتر است برای اعتبار سنجی کلیه اطلاعات از جمله شماره تلفن ها و اطلاعات وب بررسی می شود.

تفاوت گواهینامه های DV , OV , EV :

1. برای گواهینامه DV یک آدرس ایمیل مشخص  مورد نیاز است اما در گواهینامه های OV و EV مدارک کامل ثبتی و قانونی و هویتی شرکت، سازمان و نهاد مربوطه باید ارائه گردد.
2. محدودیتی برای تهیه گواهینامه DV  وجود ندارد اما گواهینامه های OV و EV تنها به اشخاص حقوقی اعطا می شود.
3. اعتبار این گواهینامه ها به ترتیب EV از بالاترین سطح اعتبار برخوردار است. سپس OV و در آخر DV قرار دارد. پرداخت هزینه بیشتر و زمان صدور طولانی تری برای دریافت گواهینامه ها با اعتبار بالاتر مورد نیاز است.
4. در گواهینامه EV نوار آدرس بار و یا بخشی از آن به رنگ سبز می باشد. که نشان از اعتبار بالای آن سازمان و یا شرکت است.
5- از لحاظ فنی و نوع رمزنگاری و امنیت هر 3 نوع گواهینامه SSL در یک سطح هستند.
6- گواهینامه های DV, OV یا EV می توانند Wildcard یا استاندارد باشند. و این موضوع بر اساس امکانات صادر کننده یا درخواست متقاضی می تواند تغییر کند.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 1 میانگین: 5]