اهمیت طراحی صفحه اول سایت

خانه / آموزشی / اهمیت طراحی صفحه اول سایت

اهمیت طراحی صفحه اول سایت

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در آموزشی

طراحی گرافیک سایت

طراحی گرافیک سایت ، بازدیدکنندگان وب سایت ها فقط در کمتر از 20 ثانیه اول تصمیم گیری می کنند. که در این سایت باقی بمانند و از سایر اطلاعات صفحات سایت استفاده بکنند یا نه؟! به نظر شما در این 20 ثانیه به جز طراحی گرافیک سایت عامل دیگری در جذب کاربر وجود دارد؟جهت طراحی سایت و راه اندازی یک وب سایت فعالیت های مختلفی مانند آنالیز ، شناخت رقبا ، شناخت نیاز ها ، شناخت مشتری هدف ، تهیه اطلاعات و متون مرتبط ، طراحی گرافیک سایت ، برنامه نویسی ، تهیه هاست و دامنه انجام می گردد.

که یک وب سایت راه اندازی و به بهره برداری برسد. در تمامی عوامل ذکر شده بالا که در 20 ثانیه اول بر روی کاربر تاثیر گذار می باشد. فقط و فقط طراحی گرافیک سایت و یا قالب طراحی شده سایت می باشد.

اگر طراحی سایت و گرافیک استفاده شده در آن بتواند کاربر را جذب نماید کاربر متقاعد می گردد. که به سراغ سایر صفحات برود تا از محصولات و خدمات شرکت و سایر اطلاعات ارائه شده مطلع گردد. در غیر اینصورت تمام هزینه های انجام شده برای یک وب سایت هرچند پر محتوا و یا با رتبه بالا در موتور جستجو بر باد خواد رفت.

نکاتی که باید طراحی سایت رعایت کرد:

سادگی و خلوتی صفحه : همیشه سادگی و خلوتی را در طرح سایت و اطلاعات خود مد نظر داشته باشید. سعی نکنید که تمام آنچه را که در سایت دارید بخواهید در صفحه اول استفاده کنید. هر چه سایت خلوت تر باشد شیک تر به نظر می رسد . ( بجز سایت های فروشگاهی)

طرح متمایز : در طراحی سایت خود سعی کنید که از گرافیک متمایز استفاده کنید و استفاده از تم و برنامه های آماده و یا CMS ها باعث عدم اطمینان خاطر بازدیدکنندگان به سایت شما می گردد. و کپی کاری از روی طرح سایر سایت ها نیز هیچگاه وب سایت شما رو موفق نخواهد کرد.

طرح خلاقانه : استفاده از گرافیست هنرمند و خلاق در طراحی سایت کرج یکی از مهمترین گزینه های طراحی می باشد. همواره از ایده های طراح خود استقبال کنید و سعی نمایید با ایده های خود آنرا بهتر کنید.

عدم دخالت در طراحی :

اگر شرکت طراحی سایت طرحی را به شما ارائه داد سعی نمایید آنرا بهینه کنید و همواره از آنها در بهتر شدن طرح کمک بخواهید . هیچگاه نخواهید که آنها سعی کنند که بخش های مختلف سایت را از تعدادی سایت کپی کنند. و در این سایت بهم وصل کنند. زیرا که تلفیق آنها با هم به هیچ عنوان در سایت شما زیبا نخواهد شد و هر کدام آنها در سایت خود زیبا هستند.

فقط چیزی را که در ذهن دارید به طراح خود منتقل کنید مطمئن باشید. که طراح شما به بهترین نحوه ممکن سعی خواهد کرد نیاز شما را برآورده کند. ولی اگر سایتی را به او نشان دادید مطمئن باشید که طراح دیگر از خلاقیت خود استفاده نخواهد کرد.

و عینا مطابق همان طرح را به شما ارائه خواهد داد که این امر بسیار مضر است. استفاده از رنگ های گرم : در طراحی سایت سعی کنید که از رنگ های گرم به اندازه مناسب استفاده کنید. تا سردی صفحات وب را بتواند از بین ببرد.

طراحی برای هدف شما :

طراحی سایت ها باید مطابق با بازار هدف ، نوع مشتریان سایت شما باشد پس هر نوع طراحی برای همان طراحی سایت در کرج مناسب می باشد. سعی کنید نیاز مشتریان خود را در مرحله اول بشناسید. و با توجه به سلیقه آنها طراحی خود را انجام دهید. با این حساب خیلی طرح هایی که در سایت های خارجی وجود دارد مورد نیاز شما نخواهد بود.

متحرک بودن بخشی از صفحه : همواره سعی کنید که بخشی از اطلاعات صفحه اول مانند بنر ، عکس و یا گواهینامه ها  متحرک باشند. و هر از گاهی تعویض گردند که این حرکت نشانی از زنده بودن سایت دارد. و باعت بالا بردن انگیزه کاربر در دیدن صفحات سایت می گردد.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 2 میانگین: 5]