افزایش سرعت وردپرس

خانه / آموزش وردپرس / افزایش سرعت وردپرس

افزایش سرعت وردپرس

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در آموزش وردپرس

افزایش سرعت وردپرس

افزایش سرعت وردپرس ، اگر بارگذاری یک سایت مدت زیادی طول بکشد بسیار خسته کننده خواهد بود و ممکن است بسیاری از کاربران به دلیل سرعت پایین بارگذاری از دیدن سایت شما صرف نظر کنند. ما در ادامه راهکار های را برای افزایش سرعت ورد پرس را برای شما بازگو خواهیم کرد.

افزایش سرعت ورد پرس را چگونه پیاده سازی کنیم؟

شما می توانید با استفاده از سایت های Pingdom ، GTmetrix و Google PageSpeed Insights از سرعت بارگذاری تمام بخش های سایت خود مطلع شوید و با دیدن زمان بارگذاری هر بخش از سایت ، آسیب ها را شناسایی کنید و جهت رفع آسیب ها اقدام کنید.

 

 

همانطور که در شکل می بیند لوگوی سایت به دلیل حجم زیاد خود زمان نسبتا زیادی را برای بارگذاری سایت به خود اختصاص داده است.

1- به روز رسانی همه چیز

به روز رسانی وردپرس ، پلاگین ها و پوسته ها نه تنها باعث می شود که شما به آخرین و جدیدترین ورژن ها دسترسی داشته باشید بلکه باعث میشود از هر گونه پیشرفتی که از نظر سرعت در آنها رخ داده است بهرمند شوید.

2- استفاده از افزونه P3) Plugin Performance Profiler) برای تست سرعت بارگذاری افزونه ها

3– حذف پلاگین ها و پوسته های غیرضروری

گاهی پلاگین های به صورت فعال و یا غیرفعال در سیستم وردپرس ما وجود دارند که مورد استفاده نیستند و باید آنها را حذف کنیم زیرا این کار مطابق نمودار آبشاری بالا تاثیر زیادی در بالارفتن سرعت درخواست های http دارد.
همچنین پوسته های اضافی که روی سیستم نصب شده اند را باید حذف کرد تا زمان بارگذاری درخواست های http کم شود و در نهایت منجر افزایش سرعت وردپرس می شود.

4- فشرده سازی فایل ها

همانطور که می دانید زیپ کردن فایل ها باعث فشرده سازی و کم شدن حجم فایل ها می شود.اگر شما فایل هایی که برای دانلود در سرور سایت خود قرارمی دهید به صورت فایل زیپ شده باشد به سرعت وردپرس شما کمک زیادی می کند و باعث می شود تا سرعت دانلود فایل ها افزایش یابد.

5- بهینه سازی پایگاه داده

پاکسازی پایگاه داده می تواند مقدار زیادی ازحجم مرده اطلاعات تجمع یافته در طول زمان را کاهش دهد. و باعث افزایش سرعت وردپرس شود. برای پاکسازی پایگاه داده می توانید از افزونه WP-Sweep استفاده کنید.

6- توجه به مسائل کوچک

در بیشتر مواقع ما به انجام کارهای بزرگ جهت افزایش سرعت وردپرس می پردازیم. و انجام کارهای کوچک را نادیده می گیریم. در صورتی که ممکن انجام یک کار کوچک تاثیر زیادی بر روی افزایش سرعت وردپرس داشته باشد.

7- استفاده از پلاگین های حافظه کش در وردپرس

بهتر است برای بالارفتن سرعت یک سایت از یک پلاگین حافظه کش در وردپرس خود استفاده نمایید.

۱- استفاده ی پلاگین WP Super Cache
۲- استفاده ی پلاگین w3-total-cache

نصب پلاگین های حافظه کش در وردپرس از نکات مهمی است که بسیاری از کاربران مبتدی به آن توجه نمی کنند!!!اطلاعات موجود در کش باعث بهبود عملکرد اجرای اسکریپت های سنگین php شده و سرعت بارگذاری طراحی سایت در کرج را بالا می برد.

8- بهینه سازی تصاویر

تصاویر اغلب بخش عمده ای از صفحات وب سایت را به خصوص در صفحه اصلی سایت به خود اختصاص می دهند. و شما می توانید با کاهش حجم تصاویر سرعت بارگذاری طراحی سایت کرج خود را بالا ببرید. راه های مختلفی برای کاهش حجم تصاویر در وردپرس وجود دارد که به آنها اشاره می کنیم.

۱- با استفاده از فتوشاپ تصاویر را به png با حجم کم تبدیل کنید
۲– استفاده از پلاگین Ewww Image Optimize
۳– استفاده از پلاگین WP Smush.it
۴- استفاده از پلاگین jetpack

9- کاهش درخواست های http

شما می توانید با استفاده از افزونه Autoptimize طراحی سایت خود را بهینه کنید و باعث افزایش سرعت وردپرس شوید. این افزونه باعث بهینه سازی و فشرده سازی کدهای HTML، css و javascript می شود. و در خواست httpp را کاهش داده و در نهایت افزایش سرعت وردپرس را در پی دارد.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 1 میانگین: 5]