اجتناب از 4 نوع تاکتیک انتحاری در طراحی وب سایت

خانه / آموزشی / اجتناب از 4 نوع تاکتیک انتحاری در طراحی وب سایت

اجتناب از 4 نوع تاکتیک انتحاری در طراحی وب سایت

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در آموزشی

تاکتیک طراحی وب سایت

تاکتیک طراحی وب سایت

تاکتیک طراحی وب سایت ، وب سایت شما در واقع سفیر آنلاین شما در اینترنت است. که پورتال اطلاعات شما را برای تمامی مشتریان بالقوه شما فراهم می کند. مانند هر چیز دیگری، همیشه راههای درست و نادرست در مورد طراحی  سایت شما می تواند به معنی خودکش آنلاین باشد! در اینجا برخی از اشتباهات کلیدی در مورد طراحی وب سایت و راه های اجتناب از آن به شما ارائه می شود:

● کاربرد بیش از حد فلش

وقتی فلش به صحنهء تکنولوژی آمد، بسیار محبوب شد. باید صادقانه گفت که این تکنولوژی خیلی خوب به نظر می رسید و مانند بسیاری از اختراعات جدید، از این تکنولوژی هم استفاده بیش از حد انجام شد. در حالی که هنوز در طراحی وب سایت، فلش قابل قبول می باشد. اما سعی کنید از استفاده عناصر تمام گرافیکی در طراحی وب سایت خودداری فرمایید. (اسلاید،تصاویر محصولات و…)

برای گوگل فلش قابل خواندن نیست. بنابراین اگر تمامی مطالب مورد علاقه در وب سایت خود را با فلش ارائه نمایید. تاثیر آن در رده بندی موتور جستجو می تواند برای وب سایت شما ویرانگر باشد. پس با احتیاط و اعتدال از این تکنولوژی در طراحی وب سایت خود استفاده نمایید.

● pop ups/ ویندوز جدید

یکی از ابزارهای مورد علاقه “بزرگسالان” در وب سایت، یک چیز مزاحم کوچک به نام pop ups می باشد! در حالی که اکثر مرورگرها امروزه این مشکل را تحت عنوان “بدون pop ups” ریشه کن نموده اند.

در طراحی سایت، پاپ آپ یا Pop up به نوعی پنجره‌ای کوچک گفته می‌شود که در زمان مشاهده صفحه وب برای کاربر نمایش داده می‌شود. این پنجره می‌تواند شامل محتوایی مانند تبلیغات، فرم‌های اشتراک گذاری، پیام‌هایی برای اطلاع رسانی به کاربران و… باشد. اما باید توجه داشت که استفاده زیاد از پاپ آپ ممکن است برای کاربران آزاردهنده باشد و باعث افزایش نرخ خروج از سایت شود. بنابراین، استفاده از پاپ آپ باید با احتیاط و با توجه به نیازهای کاربران و منافع کسب و کار انجام شود.

به طور کلی برخی از وب سایت ها هنوز اصرار بر باز کردن مطالب جدید در یک ویندوز pop ups جدید را دارند. این ایده به دو دلیل ایده مناسبی نمی باشد:

1- این کار آزاردهنده است- هیچ کس pop upها را دوست ندارد. چرا که در مرورگرها باعث درهم و برهمی شده و ما را به یاد اسپم ها می اندازد.

2- از بین رفتن “زنجیره کلید برگشت صفحات” فکر کنید در طی یک روز چند بار از دکمهء “بازگشت” صفحات استفاده می کنید. مطمئنم اکثر اوقات مورد استفاده شما قرار می گیرد. با استفاده از pop up در ویندوز جدید، استفاده از دکمهء “بازگشت” صفحات غیر ممکن خواهد شده. به احتمال زیاد منجر به از دست دادن بازدیدکنندگان وب سایت شما خواهد شد. که فکر می کنم چیز خوبی نیست!

● وجود بخش مقدمه و استفاده از موسیقی

من گروه بندی این دو را با هم انجام دادم، زیرا به طور کلی این دو بخش با هم ظاهر می شوند. اما هر دوی آنها در انزوا به سر می برند! صفحهء معرفی و یا مقدمه در طراحی وب سایت به طور کلی فقط یک چیز مزاحم محسوب می شود. در زندگی امروزی سریع و ماشینی ما، کاربران ترجیح می دهند به سرعت امکان دسترسی به اطلاعات مربوطهء وب سایت ها را داشته باشند. پس با کاربرد یک تاکتیک تاخیری، آن هم به جهت “خوب” به نظر رسیدن نمای وب سایت، کاربران خود را آزار ندهید. البته اگر مجبور به استفاده از صفحهء معرفی و مقدمه در طراحی سایت در کرج خود هستید. مطمئن شوید در این صفحه از وب سایت شما از دکمهء “skip” ( عبور از مقدمه) استفاده شده و کاملاً قابل مشاهده می باشد.

موسیقی در وب سایت کاربردی ندارد. نه تنها استفاده از موسیقی در طراحی سایت کرج باعث کند شدن و پایین آمدن سرعت بارگزاری مطالب وب سایت می شود. بلکه هیچ نفعی به حال کاربران شما نخواهد داشت. و به احتمال زیاد باعث تحریک کاربران شما نیز می شود. مرورگرهای وب اغلب اقدام به پخش موسیقی در پس زمینه خود می کنند. که به راحتی موجب قطع شدن موسیقی وب سایت شما می شود. در نهایت اگر مجبور به استفاده از این ویژگی در طراحی وب سایت خود هستید. پیشنهاد می کنم از دکمه ” موزیک خاموش” در صفحهء وب خود استفاده نمایید.

● عدم نمایش قیمت ها

این روش همیشه یک روش موزیانه و نیرنگ آمیز به نظر میرسد اما با این حال بسیار مهم است. در حالی که نمایش قیمت محصولات و خدمات در وب سایت های تجاری، مصرف کننده و B2B به صورت آنلاین کاملاً طبیعی و (لازم) می باشد. اما به نظر می رسد وب سایتها از کاربرد این روش اجتناب می کنند. و با ذکر عباراتی مانند “راه حل سفارش” بر روی آن سرپوش می گذارند. در حالی که ممکن است عدم نمایش قیمت برای بعضی کسب و کار ها راه حل مناسبی باشد. اما در واقع باید بالاترین سطح شفافیت ممکن در سایت، هدف شما باشد.

مزایای وجود لیست قیمت در سایت شما ( حتی اگر تنها در قالب از 0 تا99 دلار) باشد مطمئن باشید منافع آن محدود به موارد زیر نمی شود:

– باعث افزایش اعتماد می شود. ( بدیهی است که شما چیزی برای پنهان کردن نداشته و قیمت محصولات برای تمام مشتریان برابر می باشد)

– کمتر با سوالات بی مورد و پایان ناپذیر مواجه می شوید. ( افراد چانه زن و مشتریان غیر واقعی و…)

– توانایی ایجاد فرایند سفارش آنلاین (مانند: سبد خرید و پرداخت نهایی)

– تمایز نسبت به رقبا (البته اگر قیمتهای محصولات و یا خدمات را در سایت شان درج نکرده باشند)

همانطور که می بینید داشتن یک وب سایت و نگهداری از آن خیلی بیشتر از یک بارگزاری کاتالوگ آنلاین در وب سایت می باشد. پس برای کسب منفعت واقعی از وب سایت خود، نیاز به پیروی از این “قوانین” می باشد. بازاریابی آنلاین هم مزایا و معایب خاص خود را دارد. اما پیاده سازی بهترین شیوه ها در طراحی وب سایت و پرهیز از روشهای “انتحاری” و اشتباه، به شما اطمینان می دهد که توانایی کسب سود از کسب و کار آنلاین خود را خواهید داشت. تاکتیک طراحی سایت در کرج

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 2 میانگین: 5]