آیتم های آزار دهنده در طراحی سایت

خانه / آموزشی / آیتم های آزار دهنده در طراحی سایت

آیتم های آزار دهنده در طراحی سایت

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در آموزشی

آیتم های آزار دهنده در طراحی سایت

آیتم های آزار دهنده در طراحی سایت ،آیا تا به حال به این نکته اندیشیده اید. که ممکن است طراحی سایت شما برای کاربرانتان آزاردهنده باشد؟

در بحث طراحی سایت، آگاهی از مواردی که ممکن است برای کاربران ناخوشایند باشد اهمیت زیادی دارد. مگر اینکه شما تمایلی برای مراجعه مجدد کاربران به سایت نداشته باشید. اگر وب سایتی را می شناسید که از نظر شما دارای طراحی آزاردهنده است. این مقاله را به صاحبان آن سایت معرفی کنید.

سیاری از شرکت های طراحی سایت، در قسمت بالای صفحه از یک فایل فلش استفاده می کنند. استفاده از فایل های فلش حاوی تصاویر گرافیکی متحرک و شناور به همراه یک موسیقی ملایم می تواند فضای بسیار زیبایی را برای کاربر فراهم کند.

اما پس از کمی گشت و گذار در سایت این موضوع بسیار آزار دهنده می شود. چون با هر کلیک بر روی صفحه، فایل فلش مجددا از ابتدا شروع می شود. وب سایتی که در ابتدای امر برای کاربر بسیار خوشایند بود. در مدت کوتاهی به یک عامل آزاردهنده مبدل می گردد. که تمرکز کاربر را از بین برده و خواندن مطالب صفحه را برای او مشکل می کند.

طراحی سایت آزاردهنده پیرامون همین موضوع بحث می کند. بسیاری از صاحبان سایت به ویژه افرادی که برای اولین بار تصمیم به طراحی سایت می گیرند. به پیاده سازی ایده های خود همراه با یک طراحی بیش از حد اصرار می ورزند. داشتن یک هدر (Header) جذاب برای صفحات سایت بد نیست. اما آیا واقعا آشفته کردن ذهن کاربر با استفاده از آن ضرورت دارد؟

صاحبان سایت اغلب این نکته را فراموش می کنند. که سایشان باید پیامی برای کاربران در جهت معرفی شرکت باشد. نه مکانی برای نمایش میزان توانایی طراحان سایت.

آیا طراحی سایت شما آزاردهنده است؟

داشتن وب سایتی با طراحی آزاردهنده کار دشواری نیست و بسیاری از صاحبان سایت بطور ناخواسته در این زمینه پیشرو هستند. با بررسی موارد زیر در وب سایتِ خود از آزاردهنده بودن سایت تان مطلع شوید:

1- موسیقی زمینه:

در صورتیکه شما صاحب یک رادیوی آنلاین یا فروشگاه محصولات صوتی نیستید. استفاده از فایل های صوتی در پس زمینه صفحات سایت ضرورتی ندارد.

2- فونت های بزرگ:

اگر وب سایت شما برای افرادی که دچار ناتوانی بینایی هستند ساخته نشده است. استفاده از فونت های بزرگ درست مانند فریاد زدن به روی کاربران سایت می باشد که مورد پسند هیچ کاربری نیست.

3- فونت های کوچک:

اگر مایلید کاربران مطالب سایت شما را به راحتی بخوانند، از فونت های ریز استفاده نکنید.

4- پیغام های تمام صفحه:

نمایش اطلاعات بر روی یکدیگر در طراحی سایت در کرج می توانند بسیار مفید و کاربردی باشند. اما نه برای کوبیدن یک پیغام بر صورت کاربر. سعی نکنید کاربران را مجبور به خواندن پیغام های خود کنید.

5- پنجره های پاپ آپ:

اگر چه امروزه در بسیاری از مرورگر ها پنجره های پاپ آپ مسدود می شوند. اما بسیاری از صاحبان سایت همچنان به استفاده از آن ادامه می دهند. قسمت آزاردهنده پاپ آپ ها این است. که ما اغلب اطلاعات مفید را نیز در نتیجه مسدود شدن پاپ آپ ها از دست می دهیم.

هر یک از کاربران اینترنت لیستی مشابه را در این زمینه برای خود دارند. حتی شما نیز ممکن است موارد بیشتری را در ذهن خود داشته باشید. در این مقاله سعی کردیم تا لیستی از مهمترین و متداولترین موارد آزاردهنده طراحی سایت را بیان نموده و این مبحث را مورد توجه صاحبان سایت قرار دهیم. برای شما به عنوان یک صاحب سایت خوشایند نخواهد بود. که پس از صرف زمان بسیار برای طراحی سایت کرج خود دریابید نتیجه کار برای کاربرانتان آزار دهنده است.

6- استفاده از عنوان و تیترهای نامناسب

تیتر ها وسیله ای برای ورود به وبسایت شما هستند. محتوایی که داخل سایت قرار می دهید سعی کنید متناسب با تیترهای خود باشد و یا اینکه برای محتواهای تولید شده خود تیترهای مناسبی را تهیه نمایید و از تیترهایی که با محتوای شما ارتباطی نداردخوداری کنید. همیشه به این نکته که نحوه قرارگیری تیترهای محتوا های خود در طراحی سایت در کرج چگونه باشد، بسیار توجه کنید زیرا در راهنمایی کردن کاربران کمک بسیاری می کند.

سایت در نگاه اول

کاربر بعد از ورود با چه وضعیتی در سایت روبرو می‌شود؟ آیا از اون وضعیت رضایت دارد ؟سایتی برای کاربر رضایت بخش است که عناصر طراحی سایت در آن بصورت استاندارد رعایت شده باشد. در این زمینه باید از کارشناسان مجرب در برنامه نویسی یاری گرفت و از نظرات آنها در کسب و کار اینترنتی خود مورد استفاده قرار داد سایت ساز کسب و کار آنلاین قادر است در این زمینه برای شما مفید باشد.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 3 میانگین: 5]