آشنایی با Paypal در اینترنت

خانه / آموزشی / مبانی طراحی وب سایت / آشنایی با Paypal در اینترنت

آشنایی با Paypal در اینترنت

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در مبانی طراحی وب سایت

پایپال

PayPal ( پایپال ) یک سیستم پرداخت آنلاین در طراحی سایت کرج است که به افراد و شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا پرداخت‌ها و دریافت‌ها را از طریق اینترنت انجام دهند. این سیستم در سال ۱۹۹۸ تأسیس شده و اکنون یکی از محبوب‌ترین پلتفرم‌های پرداخت در سراسر جهان است.

با استفاده از پی پال، کاربران می‌توانند کارت‌های اعتباری یا بانکی خود را به حساب پی پال خود متصل کنند و از آن برای خرید آنلاین یا ارسال پول به دیگر کاربران پی پال استفاده کنند. پی پال همچنین خدمات اضافی دیگری مانند پی پال کردیت (PayPal Credit) را نیز ارائه می‌دهد که به کاربران این امکان را می‌دهد تا خریدهای خود را با بدون بهره‌ای برای یک دوره زمانی مشخص اعتبار بدهند.

پی پال به خاطر ویژگی‌های امنیتی خود شناخته شده است، از جمله رمزگذاری و محافظت در برابر تقلب، که به کاربران کمک می‌کند تا اطلاعات مالی خود را در امان نگه دارند. این سیستم توسط فروشندگان و شرکت‌های آنلاین پذیرفته شده است و در بیش از ۲۰۰ بازار جهانی در دسترس است.

پی پال (PayPal)  بعنوان یک واسط مالی به مردم امکان میدهد. تا بدون رویت مشخصات کارت اعتباری یا اطلاعات بانکی یکدیگر نسبت به ارسال پول اقدام نمایند…

اگر شما هم سروکاری با کامپیوتر داشته باشید حتما نام PayPal را شنیده اید که بسیار مورد مصرف خریداران اینترنتی از طراحی سایت قرار میگیرد. آیا میدانید که PayPal چیست و چگونه میتوانید از آن برای انتقال پول و یا خرید و فروش کالا استفاده کنید؟

سئوالی که اکثر دوستان میپرسند اینست که هرچند میدانند PayPal چیست اما نمیدانند که واقعا چیست! و چه امکاناتی دارد. در پاسخ به این دوستان اقدام به تهیه این مطلب نمودم و در این رابطه باید بگویم که PayPal یک سرویس واسط برای خریدهای آنلاین است.

امروزه حدود ۹۶.۲ میلیون نفر در سراسر دنیا از این سرویس برای انتقال پول از طریق ایمیل بین خود استفاده میکنند. این سرویس آنچنان دارای اعتبار و اعتماد شده است که بالغ بر ۹۵ درصد خریداران eBay از آن استفاده میکنند.

پایپال بعنوان یک واسط مالی به مردم امکان میدهد تا بدون رویت مشخصات کارت اعتباری یا اطلاعات بانکی یکدیگر نسبت به ارسال پول اقدام نمایند.

سرویس پایپال

برای استفاده از سرویس پایپال فقط به یک آدرس ایمیل معتبر و یک کارت اعتباری یا حساب بانکی معتبر نیاز دارید. به دلیل سادگی مصرف، پایپال مورد توجه بسیاری قرار گرفته است.

این سرویس برای خریداران رایگان است. و از فروشندگان مبلغی بین ۱.۹% تا ۲.۹% انتقالی را طلب میکند. که ۲.۹% برای مبالغ زیر ۳۰۰۰ دلار امریکاست و برای ۳۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ دلار میزان ۲.۵% کسر میگردد.

و برای ۱۰۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰۰ دلار میزان ۲.۲% و نهایتا برای انتقال بیش از ۱۰۰۰۰۰ دلار میزان ۱.۹% مبلغ را دریافت میکند. بنابراین بعنوان فروشنده بهتر است راهی بیابید که مبلغ انتقالی را افزایش دهید تا پول کمتری بپردازید.

اگر قصد استفاده از eBay را داشته باشید. این موسسه از شما میخواهد تا حسابی در PayPal باز کنید. در ضمن از سرویس PayPal برای انتقال موارد شخصی مانند جمع کردن پول برای گروه، تیم ورزشی و یا حتی خرید و فروش های شخصی نیز استفاده میشود.

اگر قصد فروش وسایل شخصی خود را دارید، خریدار میتواند از طریق PayPal پول شما را بدهد.
عده ای سئوال میکنند که آیا PayPal امن است؟ در جواب باید بگویم که PayPal به امنیت بانکهای آنلاین است. هرچند که هیچ سیستمی صددرصد امن نیست.

مسائل کلاهبرداری و خطاها

اما PayPal تا حد ممکن سعی کرده تا جلوی مسائل کلاهبرداری و خطاها را بگیرد. به نظر میرسد که موسسه دیگری همتای PayPal نخواهید یافت.

این سرویس با بهره گیری از بهترین متخصصین در تمام زمینه های کاری خود توانسته جلوی پرداختهای ناخواسته از حساب شما را بگیرد. درضمن خریدهای تا سقف ۱۰۰۰ دلار eBay از طریق PayPal بیمه میشود.

برای شروع بهره برداری از PayPal میتوانید اقدام به باز کردن یک حساب شخصی بنمائید. از این حساب میتوانید اقدام به خرید از eBay کرده و برای ارسال یا دریافت پول از آن استفاده کنید.

امکان ارسال وجه از طریق ایمیل برای ۵۵ کشور و منطقه وجود دارد. محدودین این نوع حساب آنست که فقط از حسابهای دیگر PayPal میتواند وجه دریافت کند و قابلیت اخذ وجه از کارت اعتباری یا کارت بانکی را ندارد.

این سرویس (باز کردن حساب و نقل و انتقال پول) مجانی است. این حساب محدودیت دریافت ماهانه دارد.
حساب Premier علاوه بر قابلیتهای حساب شخصی، توان دریافت کارت اعتباری، کارت بانکی و حساب بانکی را هم دارد. بعلاوه مشخصه هایی مانند سبد خرید و گزارش پرداخت نیز دارد. داشتن این نوع حساب مشمول پرداخت هزینه است.

فروشگاه آنلاین

نوع دیگر حساب، بیزنسی است و مخصوص افرادی است که کارهای تجاری بزرگتر دارند و یا فروشگاه آنلاین را اداره می کنند. این حساب میتواند تحت نام بیزنس شما باشد. امکانات این سیستم بسیار خوب است. برای استفاده از این حساب هم باید پول پرداخت نمائید.

حساب PayPal را میتوان در چند دقیقه باز کرد. کارهای بررسی اعتبار قبلا بوسیله موسسه کارت اعتباری و بانک شما انجام شده است. حال باید به پایپال بگویید که اطلاعات شما را به ایمیلتان وصل کند.

اطلاعات شما بصورت محرمانه نزد PayPal میماند و ایمیلتان بعنوان PayPal ID واحد شما مصرف میشود. آدرس ایمیل و آدرس ارسال بسته شما تنها اطلاعاتی است که به رویت در میآید.

میتوانید به PayPal بگویید که فقط در صورت خرید، از حسابتان پول بردارد. در صورت ارسال پول، PayPal فورا پول را میفرستد و بعد از حساب شما برداشت میکند. این روش رایگان است.

روش دیگر اینست که پولی به PayPal بفرستید و آنرا در حسابتان نگه دارید. این روش نیز مجانی است. واریز پول به حساب شما نیز از طریق PayPal انجام میشود.

چون این انتقال هزینه ای ندارد لذا ۸ روز کاری طول میکشد تا پول به حسابتان واریز گردد. روش کار نیز مانند سیستم بانکی آنلاین طراحی سایت در کرج است.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 5 میانگین: 5]