سوئیچ KVM

سوئیچ KVM

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در میزبانی سایت و سرور

سوئیچ KVM کلیدی است که یک کیبورد، مانیتور و موس را بین دو یا چند کامپیوتر به اشتراک می گذارد.این برای زمانی مناسب است که چند کامپیوتر و یا سرور را بخواهیم از یک مکان کنترل کنیم.  با استفاده از KVM به راحتی می توان یک کیبورد، مانیتور و موس را در آن واحد به چندین کامپیوتر یا سرور متصل کرد. معمولا سوئیچ های KVM می توانند تا 64 کامپیوتر را کنترل متصل کنند.

اگر بخواهید برای هر کامپیوتر در یک مرکز موس و کیبورد  و مانتیتور مجزا تهیه کنید بسیار هزینه بر و با اتلاف زمان خواهد بود ، اما این سوئیچ این مشکل را برطرف میکند.

معمولاً تکنسین های کامپیوتر از سوئیچ KVM برای سوئیچ کردن (جابجایی ) از یک کامپیوتر یا سرور به کامپیوتر یا سرور دیگر استفاده می کنند. معمولاً سوئیچ کردن با یک کلید میانبر انجام می شود به طوریکه تکنسین مربوطه به یک فرمان و به سرعت از کامپیوتری به کامپیوتر دیگر دسترسی پیدا خواهد کرد.

درضمن سوئیچ KVM می تواند تجهیزات جانبی کامپیوتر مانند موس و کی بورد را شبیه سازی کند. برای اینکه یک سرور یا کامپیوتر به خوبی کار کند باید سیگنالی دریافت کند اگر دریافت نکند سیستم کند میشود و برنامه بیش از حد فضای منابع کامپیوتر را اشغال میکنند.سوئیچ های KVM دارای شبیه ساز هایی هستند که به این صورت عمل می کنند که سیگنال مانیتور، موس و کیبورد را برای کامپیوتر یا سرور تولید می کنند در واقع کامپیوتر یا سرور متوجه نمی شود که این تجهیزات جانبی متصل نیستند و از سرعت آن کاسته نمیشود.

اگر از سوئیچ KVM و نرم افزار به صورت هم زمان استفاده کنید می توانید تعداد بیشتری کامپیوتر را تحت کنترل خود بگیرید حتی نرم افزار هایی هستند که به کمک آنها می توانید از طریق خط تلفن یا اینترنت به کامپیوتر های دیگر دسترسی پیدا کنید.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 1 میانگین: 5]