استفاده از راند کیوب

خانه / میزبانی سایت و سرور / استفاده از راند کیوب

استفاده از راند کیوب

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در میزبانی سایت و سرور

 

Web mail ابزاری است برای اتصال به میل سرور ( Mail Server ) از طریق مرورگر ، به عبارت دیگر وب میل امکان مشاهده ، دریافت ، ارسال و تنظیمات ایمیل را از طریق مرورگر برای کاربر ایمیل فراهم می نماید.

برخی از mail server ها ابزار web mail مخصوص خود را دارند و برخی نیز به کاربران امکان نصب web mail های دلخواه را می دهند. راند کیوب ( Roundcube ) و اسکویرل میل ( SquirrelMail ) دو نمونه بسیار معروف نرم افزار های وب میل می باشند. در سوی دیگر می توان از جیمیل ( gmail ) ، یاهو میل ( yahoo mail ) ، هات میل ( hotmail ) و ده ها مورد دیگر به عنوان ارائه دهنده وب میل نام برد که به شما یک ایمیل اختصاصی رایگان و امکان دسترسی به آن از طریق وب میل معروف خود را ارائه می نمایند، به طور حتم ارائه دهنده گان وب میل ، تنها به شما امکان دسترسی به وب میل خود از طریق ایمیل ارائه شده بر روی میل سرور خود را ارائه می نمایند و قاعدتا شما نمی توانید نرم افزار وب میل آنها را در جای دیگری استفاده نمائید. در این مقاله قصد آموزش ارسال ایمیل از محبوب ترین وبمیل های متن باز ( open source ) به نام Round Cube را داریم.

1 – ابتدا دامنه ی سایت خود را نوشته و سپس webmail را مقابل آن مینویسید.برای جداکردن نام دامنه خود از کلمه ی webmail  از / استفاده میکنید. برای نمونه:

(mansix.net/webmail )

برای ورود به وب میل خود از شما درخواست Email Address و Password میشود که باید ایمیل خود را بطور کامل وارد کنید.بطور مثال : [email protected]

1

 

اولین صفحه ای که با آن مواجه خواهید شد مانند عکس زیر است که برای ورود، شما نیاز دارید که روی گزینه ی roundcube کلیک کنید.

 

راندکیوب

 

2 – زمانی که وارد صفحه ای مشابه شکل زیر شدید روی کلمه ی compose کلیک میکنید.

 

2-1


3 – وارد صفحه ی ارسال ایمیل میشوید که در این آدرس گیرنده و متن خود را وارد میکنید.

اگر نیاز به فایل داشتید در سمت راست صفحه گزینه ی Attach a file قرار دارد که از آن استفاده میکنید و فایل خود را  ددر ایمیل قرار میدهید.

4 – سپس گزینه Send در سمت چپ را کیلیک میکنید.

3

ایمیل شما هم اکنون ارسال شد.

برای دیدن ایمیلهای دریافتی میتوانید به گزینه Inbox رجوع کنید.

 

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 2 میانگین: 5]