پارک کردن دامنه به چه معناست؟

خانه / میزبانی سایت و سرور / پارک کردن دامنه به چه معناست؟

پارک کردن دامنه به چه معناست؟

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در میزبانی سایت و سرور

اگر شما مقداری فضای اینترنتی خریده باشید و آدرس (دامنه) سایت شما example.com باشد. حال تصمیم میگیرید که سایت شما با آدرس example.net داشته باشید.

برای این کار شما ابتدا باید دامنه دوم (example.net) را ثبت کنید و سپس آن را به فضای هاست خود متصل کنید. یعنی یک فضا و چند دامنه داشته باشید.

به این کار پارک کردن دامنه می گویند.

با استفاده از پارک کردن دامنه شما می‌ توانید اشتباهات تایپی کاربران را اصلاح کنید. برای مثال چنانچه نام دامین شما example.com است و کاربر example.net را وارد کند در صورتی که دامین دوم یعنی example.net را ثبت کرده و آن را به عنوان دامنه جانشین example.com تعریف کرده باشید ، باز هم کاربر صفحه ‌ی اول سایت example.com را مشاهده خواهد کرد. شما می توانید کلیه ‌ی اسامی نام شرکت ، نام محصول و نام های مرتبط و … را ثبت کنید و آن‌ ها را به عنوان دامنه جانشین (park domain) به وب سایت خود متصل کنید. این عمل برای بالا بردن کاربران سایت شما بسیار مفید است و کار آنها را برای یافتن وب سایت شما بسیار آسان می‌ کند.
دامنه های پارک شده می توانند برای ایمیل ها نیز فعال شوند. در این صورت تمام نامه های الکترونیکی که برای “[email protected]net” ارسال شود بدست همان کسی خواهد رسید که از آدرس الکترونیکی “[email protected]com” استفاده می کند.
دامنه های جانشین از هرنظر از جمله رکورد های DNS شبیه به دامنه معمولی بوده و ویژگی های یکسانی با آنها دارند. تنها فرق آنها با دامنه های معمولی در این است که این دامنه ها هیچ فایلی از خود ندارند و به فایل های دامنه ای که جانشین آن شده اند ، متصل هستند.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 2 میانگین: 5]