نرم افزار Putty

خانه / میزبانی سایت و سرور / نرم افزار Putty

نرم افزار Putty

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در میزبانی سایت و سرور

پوتی (به انگلیسی: Putty) یک شبیه‌ساز ترمینال، کنسول رایانه‌ای و برنامه‌ای برای انتقال فایل است که به صورت یک نرم‌افزار آزاد توسعه داده می‌شود. این برنامه از چندین پروتکل محتلف از جمله SCP، SSH، تلنت و rlogin پشتیبانی می‌کند. نام Putty معنی خاصی ندارد، TTY اختصاری است که در یونیکس برای کلمه Teletypee استفاده می‌شود و نام ترمینال است. این برنامه در اصل برای سیستم‌عامل مایکروسافت ویندوز نوشته شده است، اما به چند سیستم‌عامل مختلف دیگر هم پورت شده است. پورت‌های رسمی از این برنامه برای سیستم‌عامل‌های شبه یونیکس وجود دارند. پورت‌هایی هم برای مک OS10 و مک OS در حال توسعه هستند و همچنین به صورت غیررسمی، پورت‌هایی برای سیمبیان و ویندوز موبایل وجود دارد. توسعه پوتی به سال ۱۹۹۸ برمی‌گردد و از اکتبر سال ۲۰۰۰۰ به مرحله قابل استفاده بودن به عنوان یک کلاینت SSH-22 رسید.

درواقع پوتی (Putty) یک نرم افزار رایگان برای محیط windows می باشد که با استفاده از آن می توان از راه دور به وسیله پروتکل های Raw ، RloginوSSH به یک سرور لینوکس متصل شد.

در مرحله بعد از اجرا فایل دریافتی (putty) پنچره تنظیمات آن جهت متصل شدن به سرور برای شما نمایان شود. مانند پنجره ی زیر:

Puttyدر قسمت Hostname or IP address آی پی و یا Hostname سرور و یا VPS را بنویسید.
و در مقابل آن پورت مورد نظر برای اتصال را وارد کنید که در سرور های لینوکس این پوت به صورت پیشفرض ۲۲ می باشد .وهمچنین پورت اتصال برای مدیریت Hypervm به صورت پیشفرض ۳۱۳۱ می باشد.
قسمت Protocol یا connection type را بر روی SSH گذاشته و سپس بر روی Open کلیک کنید.
سپس در پنجره باز شده نام کاربری را که معمولا root می باشد را به همراه رمز عبور وارد کنید .

توجه داشته باشد رمز عبور در هنگام وارد کردن به دلیل امنیتی نشان داده نمی شود اما وارد میشود.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 2 میانگین: 5]