فعال کردن فشرده سازی gzip در cPanel

خانه / میزبانی سایت و سرور / فعال کردن فشرده سازی gzip در cPanel

فعال کردن فشرده سازی gzip در cPanel

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در میزبانی سایت و سرور

یکی از راهکارهای افزایش سرعت لود شدن سایت فعال کردن فشرده سازی gzip هست که میتواند 60 الی 80 درصد حجم صفحات را کاهش دهد.
فشرده سازی gzip می تواند صفحات وب درخواستی را فشرده کرده و به درخواست کننده ارسال کند، اینکار باعث کاهش حجم صفحات وب، کاهش پهنای باند مصرفی و افزایش سرعت وب سایت می شود. هاست هایی که با سیستم cpanel مدیریت می شوند می توانند براحتی سرور اطلاعات را فشرده سازی کنند.

معرفی ویژگی ها:

استفاده از کد در فایل HTACCESS.

در  راه اول برای افزایش سرعت وردپرس gzip تنها کافی است که به سی پنل خودتون بروید و در فولدر اصلی سایت مکانی که فایل های اصلی سایت شما قرار دارد در فایل htaccess. کد های زیر را به انتهای آن اضافه کنید :

AddOutputFilterByType DEFLATE text/html text/xml text/css text/plain AddOutputFilterByType DEFLATE image/svg+xml application/xhtml+xml application/xml AddOutputFilterByType DEFLATE application/rdf+xml application/rss+xml application/atom+xml AddOutputFilterByType DEFLATE text/javascript application/javascript application/x-javascript AddOutputFilterByType DEFLATE application/x-font-ttf application/x-font-otf AddOutputFilterByType DEFLATE font/truetype font/opentype

استفاده از افزونه GZIP

راه دوم که ساده تر است استفاده از افزونه GZip Ninja Speed Compression می باشد که در این روش تنها کافی است که شما افزونه را  دانلود و در سایت خود نصب کنید بعد از نصب کافی است که فقط افزونه رو فعال کنید بقیه کارهارو خود افزونه انجام میدهد . با استفاده از این افزونه نیز امکان افزایش سرعت بارگذاری به روش وردپرس gzip یا فشرده سازی وجود دارد.

و راه بعدی:
1- ابتدا وارد cPanle شوید.

2-سپس وارد گزینه ی Optimize Website شوید.در شکل زیر مشخص شده است.


بعد از ورود دو گزینه compress all content و compress the specified MIME types و یک فضای متنی جهت مشخص کردن MIME Type های انتخابی وجود دارد میتوانید گزینه مد نظر خود را انتخاب نموده و روی گزینه Update Settings کلیک کنید تا فشرده سازی انجام شود . با انتخاب گزینه compress all content تمامی فایل های شما فشرده می شود و با انتخاب compress the specified MIME types فایل هایی که MIME های آنها را مشخص نموده اید فشرده می شود .

 

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 2 میانگین: 5]