انواع هاست

انواع هاست

von طراحی سایت منسیکس Facebook Google+
در میزبانی سایت و سرور

برای طراحی سایت قبل از هر چیز نیاز به یک فضای میزبانی برای سایت دارید. هاست یا همان میزبانی وب عبارت است از سیستم قدرتمندی که وب سایت در آن نگهداری می شود. زمانی که کاربری بخواهد سایتی را باز کند، دستوری به سروری که آن وب سایت در آن نگهداری می شود، ارسال می شود و در نتیجه سایت به کاربر نشان داده می شود، به همین دلیل است که در دسترس بودن سرور از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

انواع هاست

هاست اشتراکی

این نوع هاستینگ یکی از اقتصادی ترین روش ها برای گرفتن هاست قبل از طراحی سایت می باشد، در این نوع سرویس هاستینگ، تعدادی وب سایت روی یک سرور قرار می گیرند، و حتی تعداد این وب سایت ها می تواند به صدها و حتی هزاران وب سایت برسد.

خرید هاست

در این نوع سرویس مقدار مشخصی از فضای هارد دیسک و پهنای باند یک سرویس هاستینگ به شما اختصاص خواهد یافت و شما می توانید حساب های کوچک تری روی این حساب هاستینگ ایجاد و به دیگران بفروشید.

هاست رایگان وب

این نوع هاست به منظور تبلیغات است و در جنبه های تبلیغاتی استفاده می شود این نوع هاستینگ دارای محدودیت های بسیاری از جمله در استفاده از نرم افزار، فضای دیسک و پهنای باند می باشد.

سرور مجازی

یک سرور مجازی از دید کاربری که از آن استفاده میکند مانند یک سرور اختصاصی است و حتی همان گونه عمل می کند، اما درواقع یک سرور است که با استفاده از نرم افزار مجازی سازی شده و به چند سرور تقسیم میشود.

هاست اختصاصی

در این نوع هاستینگ، تمام سرور به مشتری اجازه داده می شود و سرور تنها متعلق به شماست و وب سایت های شما را میزبانی می کند. در این نوع هاستینگ وب نیز دو نوع مدیریت شده و مدیریت نشده وجود دارد.
یکی از بهترین دیتاسنتر های آلمان و اروپا از نظر قیمت مناسب و Ping مناسب به ایران جهت ارائه سرویس های میزبانی و سرور مجازی درحال حاضر دیتاسنتر هتزنر آلمان می باشد. همچنین دیتاسنتر هتزنر ایران را جزو لیست کشورهای تحریم قرار نداده است.در حال حاضر با توجه به مکاتبات انجام شده امکان ارائه تخفیف های مناسب در بازه های زمانی وجود دارد.

هاست در محل شرکت

این نوع هاست تقریبا شبیه هاست اختصاصی است، با این تفاوت که در این نوع هاستینگ، کاربر مالک سرور نیز میشود. راه اندازی این سرور به صورت فیزیکی و در مکان مشتری صورت می گیرد. این نوع سرویس هاستینگ از سایرین گرانتر است، ولی از امنیت بیشتری نیز برخوردار است.

هاست ابری

این هاست در حال تبدیل شدن به محبوب ترین سرویس هاستینگ است و علت آن هم این است که این نوع سرویس نه تنها سایت شما را همیشه در اوج نگه می دارد، بلکه هزینه شما را هم مقرون به صرفه میکند و تنها به اندازه ای که از سرور استفاده کرده اید، برایتان محاسبه می کند.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[کل: 6 میانگین: 5]